Bezrobocie nadal spada. Rafalska: w przyszłym roku poniżej miliona

TVN24 Biznes

Bezrobocie w Polsce. Jak zmieniło się przez ostatnie 25 lat? tvn24bis
wideo 2/4

6,6 procent - tyle wyniosła stopa bezrobocia rejestrowanego w październiku - podało Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

Resort rodziny pracy i polityki społecznej poinformował, że w zeszły miesiąc był kolejnym, kiedy w Polsce spadło bezrobocie. Z najnowszych danych wynika, że stopa bezrobocia rejestrowanego w październiku wyniosła 6,6 proc. Oznacza to spadek o 0,2 pkt. proc. w porównaniu do września.

Dobre wieści

W analogicznym okresie ubiegłego roku (wrzesień 2016 – październik 2016) miał miejsce spadek bezrobocia o 0,1 pkt proc., z poziomu 8,3 proc. do poziomu 8,2 proc. Zatem stopa bezrobocia w październiku br. była o 1,6 pkt proc. niższa niż rok temu. Liczba bezrobotnych w końcu października br. wyniosła 1,07 mln (na podstawie meldunków nadesłanych przez wojewódzkie urzędy pracy) i w porównaniu do końca września spadła o 46 tys. osób (o 4,1 proc.). Była o 236,9 tys. osób niższa niż przed rokiem (spadek o 18,1 proc.).

Poniżej miliona

- Mamy kolejne dobre dane dotyczące bezrobocia w październiku - poinformowała Elżbieta Rafalska, szefowa resortu rodziny pracy i polityki społecznej. - Liczę na to, że w 2018 roku liczba bezrobotnych spadnie poniżej 1 miliona - dodała.

Autor: msz/gry / Źródło: tvn24bis.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: