Policjanta nie stać na grochową. Zobacz, ile dostaje na posiłek

Z kraju

Niecałe 3 zł na ciepły posiłek dla policjanta

Policjanci na służbie otrzymają 2,71 zł na ciepły posiłek regeneracyjny w trakcie pełnienia służby w sezonie jesienno-zimowym. Za tę kwotę trudno jest zjeść coś dobrego. Funkcjonariusze narzekają na głodowe stawki.

W zbliżającym się sezonie zimowym policjanci pełniący służbę będą mogli liczyć na niecałe 3 zł, które dziennie dostają na ciepły posiłek regeneracyjny. Stawka 2,71 zł brutto, jest i tak wyższa, niż przed nowelizacją ustawy. W poprzednim sezonie jesienno zimowym funkcjonariusze mogli liczyć na jedynie 2,46 zł.

Mniej niż zupa

Reporter TVN24 sprawdził w jednym z popularnych barów mlecznych w Białymstoku, na co mogą pozwolić sobie policjanci za otrzymane pieniądze. Wybór jest niewielki: porcja dwóch naleśników, kotlet z pieczarek i surówka. Zupa kosztuje już więcej - 3 zł. Biorąc pod uwagę niesprzyjające warunki atmosferyczne w okresie jesienno-zimowym, stawka daleko odbiega od pożądanych.

Policjanci nie chcą wypowiadać się w tej sprawie. W nieoficjalnych rozmowach mocno narzekająi.

Wysokość tzw. równoważnika pieniężnego w zamian za wyżywienie dla funkcjonariuszy ustala Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Komendy policji mogą ustalić wyższe stawki, niż wyznaczone minimum. Te jednak najczęściej nie przekraczają 3 zł.

Autor: PMB//ms / Źródło: tvn24bis

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock