Ile zarobił Stanisław Karczewski? Oświadczenie majątkowe senatora

Autor:
kris/ams
Źródło:
TVN24 Biznes
Duda: W tej komisji nie powinno być członków parlamentu. To powinno być zapisane w ustawie
Duda: W tej komisji nie powinno być członków parlamentu. To powinno być zapisane w ustawie
wideo 2/8
Duda: W tej komisji nie powinno być członków parlamentu. To powinno być zapisane w ustawie

Senat na swojej stronie internetowej opublikował oświadczenia majątkowe senatorów. Jest wśród nich między innymi deklaracja Stanisława Karczewskiego, który jako emeryt łączył w 2022 roku stanowisko senatora z pracą w szpitalu. W swojej deklaracji parlamentarzysta wykazał około milion złotych dochodu.

Karczewski w 2022 roku łączył stanowisko senatora PiS z pracą w szpitalu. W związku z profesją lekarza często przypominane są jego głośne słowa wypowiedziane w październiku 2017 roku, kiedy to jako marszałek Senatu powiedział rezydentom podczas ich protestu, że powinni pracować "dla idei, a nie tylko myśleć o pieniądzach". 

Oświadczenie majątkowe senatora Karczewskiego

Senat opublikował na swojej stronie oświadczenia majątkowe senatorów. Jak wskazał "Fakt", Karczewski na umowie zlecenie w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą zarobił niemal 195 tys. zł brutto.

Ale to nie wszystko. Z oświadczenia dowiadujemy się, że Karczewski otrzymał w 2022 roku ok. 150,5 tys. zł wynagrodzenia senatorskiego, prawie 45,7 tys. zł diety parlamentarnej, a z tytułu swojej emerytury oraz żony wykazał prawie 200 tys. zł. Ponadto poinformował o sprzedaży mieszkania za 450 tys. zł.

W swojej deklaracji senator podał, że jego zasoby pieniężne to 43,5 tys. zł. Jeśli chodzi o nieruchomości to jest współwłaścicielem z małżonką domu o pow. 160 m kw. o wartości 950 tys. zł oraz działki o pow. 1 ha o wartości 160 tys. zł. Ma też w posiadaniu dwa samochody: peugeota z 2019 roku oraz forda z 2017 roku.

Natomiast jeśli chodzi o zobowiązania, to Karczewski poinformował o kredycie hipotecznym (110 tys. zł) oraz kredycie na zakup samochodu (60,7 tys. zł).

PEŁNA TREŚĆ OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWEGO >>>

Jako pierwszy informację o zarobkach Karczewskiego w 2022 roku podał "Fakt".

Praca Karczewskiego w szpitalu

W maju 2023 roku dyrektor naczelna Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nowym Mieście nad Pilicą Barbara Gąsiorowska potwierdziła redakcji Konkret24, że placówka nie przedłużyła umowy z senatorem PiS Stanisławem Karczewskim.

Jak można przeczytać na stronie Stanisława Karczewskiego, pracę w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą rozpoczął "bezpośrednio po uzyskaniu dyplomu lekarza medycyny" w 1981 roku. Następnie był kolejno stażystą, młodszym asystentem, asystentem, starszym asystentem, kierownikiem Oddziału Pomocy Doraźnej, zastępcą ordynatora, zastępcą dyrektora, dyrektorem i ordynatorem Oddziału Chirurgicznego, jak również przewodniczącym Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność". Pełnił także bezpłatne dyżury w szpitalu podczas pandemii COVID-19 - napisał Konkret24.

W 2019 roku portal tvn24.pl ustalił, że w latach 2009-2015 Karczewski jako senator, a potem wicemarszałek Senatu, zarobił ponad 400 tys. zł, odbywając płatne dyżury w nowomiejskim szpitalu, w którym był na bezpłatnym urlopie na czas wykonywania mandatu senatora.

Czytaj także: Ile zarobiła Beata Szydło? Jej oświadczenie majątkowe to łamigłówka >>>

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris/ams

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości