TVN24 Biznes | Z kraju

Polska spółka likwiduje zakład. Pracę straci ponad 100 osób

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
kris/ToL
Źródło:
PAP
Polska gospodarka skurczyła się w drugim kwartale 2020 roku
Polska gospodarka skurczyła się w drugim kwartale 2020 rokuTVN24
wideo 2/3
TVN24Polska gospodarka skurczyła się w drugim kwartale 2020 roku

O wygaszeniu produkcji i likwidacji oddziału w Stalowej Woli poinformowała w komunikacie polska firma przemysłowa PGO. Spółka zdecydowała się skoncentrować produkcję odlewów staliwnych w Pioma-Odlewnia oddział w Piotrkowie Trybunalskim. 

Spółka podała, że przewidywane koszty likwidacji oddziału w Stalowej Woli w latach 2020-2021 szacuje na ok. 4,7 mln zł, a 126 pracowników tego oddziału objętych zostanie procedurą zwolnień grupowych.

"Dalsze redukcje zapotrzebowania"

"Konieczność przeprowadzenia reorganizacji w zakresie segmentu staliwa została podyktowana aktualną sytuacją gospodarczą i wynikającą z niej potrzebą dokonania zmian w zakresie zarządzania oraz wewnętrznej organizacji pracy, które mają poprawić sytuację emitenta i zapobiec w kolejnych okresach generowaniu strat" - napisano w komunikacie.

Jak dodano, analiza sytuacji bieżącej wykazuje, że krótko-, średnio- i długoterminowo brak jest perspektyw wzrostu ilości zamówień dla produkcji staliwa dla branży górniczej, której udział w strukturze sprzedaży w segmencie staliwa jest znaczący.

"Prognozy z branży górniczej wskazują na zbliżające się w kolejnych miesiącach dalsze redukcje zapotrzebowania" - zaznaczono.

O PGO

Grupa PGO jako grupa kapitałowa została powołana do życia w 2008 roku, ale zakłady produkcyjne Grupy PGO działają na rynku przemysłowym od kilkudziesięciu lat. Początki Kuźni GLINIK sięgają 1883 roku, PIOMA Odlewnia została uruchomiona w 1960, a Odlewnia Żeliwa ŚREM w 1964 roku.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Autor:kris/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości