TVN24 Biznes | Z kraju

Podwyżki w kancelarii premiera, 1600 plus w Senacie, nagrody u prezydenta

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
kris
Źródło:
"Fakt"
Premier Morawiecki: widzę szansę na szybkie odbicie gospodarki
Premier Morawiecki: widzę szansę na szybkie odbicie gospodarki TVN24
wideo 2/5
TVN24Premier Morawiecki: widzę szansę na szybkie odbicie gospodarki

W kancelarii premiera średnia pensja wzrosła w ubiegłym roku o tysiąc złotych, w Kancelarii Senatu - o 1600 złotych. Z kolei w Kancelarii Prezydenta wypłacono hojne premie - wynika z raportów Najwyższej Izby Kontroli, do których dotarł "Fakt".

W tych trzech urzędach na wynagrodzenia wydano dodatkowo prawie 19 milionów złotych.

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Przeciętne wynagrodzenie w kancelarii premiera w zeszłym roku wzrosło o około 11 proc. z 9060,70 zł do 10 086,19 zł - informuje "Fakt", powołując się na dokumenty NIK.

Dziennik przytacza również komentarz KPRM: "Wzrost przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia (...) spowodowany był m.in. wzrostem środków na wynagrodzenia pracowników realizujących nowe zadania w KPRM (...), jak również wypłatą jednorazowych nagród, sfinansowanych w ramach 3 proc. funduszu nagród".

"Fakt" informuje, że w KPRM liczba etatów zwiększyła się w rok z 675 do 692. "Wydatki na pensje tylko w KPRM skoczyły o 10 mln zł" - czytamy.

Kancelaria Senatu

Jak czytamy w dzienniku, przeciętna pensja w Kancelarii Senatu wyniosła 10 790,90 zł, o 1697 zł więcej niż przed rokiem. W 2019 roku pracę kancelarii nadzorowali marszałek Stanisław Karczewski z PiS, a potem Tomasz Grodzki z KO.

"Wzrost wynagrodzeń wynikał m.in. z dodatkowego wynagrodzenia związanego z zakończeniem IX kadencji Senatu oraz (...) 10 proc. podwyżki wynagrodzeń" - napisano w raporcie izby.

"W sumie na wynagrodzenia w Kancelarii Senatu przeznaczono w zeszłym roku ponad 60 mln zł - o ok. 6 mln zł więcej niż rok wcześniej" - pisze "Fakt".

Wydatki Kancelarii Senatu na nagrody i dodatki dla urzędników w pierwszych miesiącach urzędowania marszałków Stanisława Karczewskiego oraz Tomasza Grodzkiego porównał pod koniec kwietnia Konkret 24.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Kancelaria Prezydenta

Ze "Sprawozdania z wykonania budżetu Kancelarii Prezydenta" wynika, że na premie w 2019 roku przeznaczono tam aż 2,7 miliona złotych. Średnia nagroda wyniosła 6500 zł na osobę. Przeciętne wynagrodzenie w kancelarii przekraczało w zeszłym roku 10,6 tys. zł - pisze "Fakt".

Autor:kris

Źródło: "Fakt"

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia (CC BY-SA 3.0 pl) / Adrian Grycuk

Pozostałe wiadomości