Z kraju

Modowa mapa kurczy się. Kolejna marka zamyka w Polsce sklepy

Z kraju

Znana luksusowa marka ma kłopoty. Więc stawia na zapachy
Znana luksusowa marka ma kłopoty. Więc stawia na zapachymat. prasowe
wideo 2/3

Kolejna popularna marka wycofuje się z Polski. W tym miesiącu zamknięte zostaną dwa ostatnie butiki działające w Warszawie pod szyldem Springfield. Z końcem lipca ze stolicy Polski znika tymczasem ostatni sklep brytyjskiej sieci Marks & Spencer.

Ostatni dzień sprzedaży w sklepie Springfield w Galerii Mokotów jest planowany na 23 sierpnia, a w Centrum Handlowym Reduta zamknięcie butiku nastąpi dwa dni wcześniej - poinformowała tvn24bis.pl Ewa Barteczek, główna księgowa firmy SPF Polska, zarządzającej butikami Springfield.

Strategia spółki

Decyzję o zakończeniu działalności w Polsce podjął hiszpański koncern Cortefiel, właściciel marki i jednocześnie główny udziałowiec SPF Polska. Jeszcze do niedawna w całym kraju działało 11 sklepów odzieżowych Springfield, m.in. w Poznaniu, Łodzi czy w Katowicach. Wszystkie były w ostatnich miesiącach sukcesywnie zamykane.

Springfield wycofuje się nie tylko z Polski. Zarząd Cortefiel podjął równocześnie decyzje o zamknięciu kilku butików w innych europejskich krajach, m.in. Belgii.

Spółka planuje natomiast rozszerzyć działalność na rynkach azjatyckich. Do 2021 roku ma zostać otwartych 75 butików Springfield i Womens' Secrets (inna marka należąca do Cortefiel) w Indiach, o czym poinformował w lipcu magazyn "Businessworld".

Modowa marka

Springfield oferująje ubrania dla kobiet i mężczyzn. Marka powstała w 1998 roku w Hiszpanii. Do Polski weszła 17 lat temu, a butik w Galerii Mokotów był pierwszym założonym pod jej szyldem.

Równocześnie Springfield jest kolejną marką, która opuszcza Polskę. Wcześniej podobną decyzję, tłumaczoną m. in. słabymi wynikami sprzedażowymi, podjął brytyjski Marks & Spencer.

Na początku roku z Polski wycofał się Topshop. Jedyny działający w Polsce sklep tej brytyjskiej marki w Złotych Tarasach w Warszawie był otwarty do końca stycznia.

Autor: ps/ms / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości