Nowy tydzień. Sprawdź, co czeka nas w gospodarce

Z kraju


W poniedziałek o godz. 14 poznamy dane z polskiej gospodarki dotyczące inflacji w lutym (bez cen energii i żywności). Dodatkowo, napłyną do nas ważne informacje zza Oceanu, obejmujące wskaźniki produkcji przemysłowej oraz wykorzystania mocy produkcyjnych. Co jeszcze czeka nas w nadchodzącym tygodniu?

W poniedziałek na godz. 19.45 zapowiedziane jest także wystąpienie Mario Draghiego, szefa Europejskiego Banku Centralnego. Możemy zatem spodziewać się nowych informacji na temat greckiej sytuacji w strefie euro.

Wtorek

O godz. 14, Główny Urząd Statystyczny opublikuje dane dotyczące zatrudnienia i wynagrodzenia w lutym br.

Wcześniej, bo o godz. 11.00 poznamy wskaźniki dotyczące inflacji HICP oraz inflacji bazowej HICP w strefie euro.

Środa

Środek tygodnia będzie obfity w publikacje dotyczące wskaźników w gospodarce.

Jeżeli chodzi o Polskę, poznamy lutowe dane obejmujące: sprzedaż detaliczną, ceny produkcji sprzedanej przemysłu, a także produkcję przemysłową.

Dodatkowo Wielka Brytania poinformuje o stopie bezrobocia. W Stanach Zjednoczonych, FOMC zadecyduje ws. stóp procentowych, które obecnie są na poziomie 0-0,25 proc.

Także w środę, Unia Europejska ogłosi dane dotyczące bilansu handlu zagranicznego, który w styczniu wynosił 23,3 mld euro.

Czwartek

W czwartek ważne dane ze Szwajcarii, które szczególnie interesują dużą grupę kredytobiorców w tamtejszej walucie. O 9.30 bowiem, zostanie ogłoszona decyzja ws. stóp procentowych.

W Polsce o godz. 14 odbędzie się spotkanie Rady Polityki Pieniężnej.

Autor: mb / Źródło: TVN24 BiS