Sieć klubów fitness przejęta

Z kraju

Fakty i mity o fitnessieTVN24 BiS
wideo 2/3

Fit Invest, spółka zależna Benefit Systems, kupi za 52,5 mln zł udziały w spółce Zdrofit. Po transakcji Fit Invest będzie miał 100 proc. udziałów w Zdroficie.

Fit Invest kupi od wspólników Zdrofitu udziały stanowiące 44,97 proc. kapitału zakładowego spółki. Zapłata ma nastąpić do 28 lutego - podała giełdowa spółka w komunikacie . Po transakcji Fit Invest będzie miał 100 proc. udziałów w Zdroficie.

Kluby fitness

Zdrofit należy do grupy kapitałowej Benefit Systems od grudnia 2013 r. Spółka prowadzi na terenie Warszawy, Legionowa, Otwocka i Wołomina 17 klubów fitness o łącznej powierzchni ok. 17 tys. m kw. "Przejęcie całości udziałów w spółce umożliwi emitentowi dalszy dynamiczny rozwój sieci klubów fitness pod marką Zdrofit, w oparciu o sprawdzony model biznesowy" - podano w komunikacie.

Aktywny tryb życia

Spółka Benefit Systems rozpoczęła działalność w 2000 roku a od 2011 roku notowania jest na warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Jej flagowym produktem jest Program MultiSport, który umożliwia prowadzenie aktywnego trybu życia, dzięki dostępowi do kilku tysięcy obiektów sportowo-rekreacyjnych w około 650 miastach Polski.

Autor: msz / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: zdrofit.pl