Polska spółdzielnia otwiera drzwi na rynek perfum

Z kraju

Znana luksusowa marka ma kłopoty. Więc stawia na zapachymat. prasowe
wideo 2/5

Spółdzielnia ŚWIT, która jest producentem kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała, kupiła zakład produkcyjny w Garwolinie od firmy Avon - poinformował rzecznik Marcin Lasota. Fabryka zacznie działać pod szyldem Spółdzielni Świt od początku czerwca. Jak podkreśla Avon, ta transakcja nie ma wpływu na działalność fabryki Avon na terenie Garwolina i strukturę zatrudnienia.

Pierwsze rozmowy pomiędzy firmami rozpoczęły się już w 2014 roku i prowadzone były przez kolejne trzy lata.

- Celem zakupu fabryki było zacieśnienie współpracy z firmą Avon, która jest jednym z ważniejszych odbiorców firmy Świt - dodał rzecznik spółdzielni.

Avon Operations Polska 28 kwietnia tego roku sprzedał Spółdzielni Świt nieruchomość położoną przy ul. Targowej w Garwolinie. Jak podał Avon, nieruchomość ta nie była już używana do celów produkcji przez Avon od 2011 roku, w związku z ulokowaniem całości produkcji w obecnym zakładzie przy ul. Stacyjnej.

Perfumy i aerozole

- Dzięki inwestycji Spółdzielnia Świt znacząco rozszerzy możliwości produkcyjne w zakresie nowych kategorii produktów, głównie produktów perfumeryjnych i aerozoli. W tym zakresie zamierzamy współpracować nie tylko z firmą Avon, ale również świadczyć usługi produkcji kontraktowej dla innych dużych odbiorców - powiedział.

Nieruchomość znajduje się na działce o powierzchni 1h, a zakład składa się z części administracyjno-biurowej oraz hali produkcyjnej o powierzchni 2000 m. kw. Spółdzielnia Świt również kupi linię do rozlewu wód toaletowych i perfumowanych oraz automatycznej linii do naklejania na produkty termokurczliwych etykiet. Spółdzielnia współpracuje z Avon już ponad 10 lat. Główne korzyści z przejęcia fabryki to ograniczenie kosztów transportu i skrócenie czasu realizacji świadczonych usług i produkcji.

Nowe otwarcie

W kwietniu zeszłego roku Świt kupił zakład produkcji kosmetyków Colgate-Palmolive w Halinowie. Teraz Spółdzielnia skupi się na "wykorzystaniu posiadanych mocy produkcyjnych i poszukiwaniu nowych rynków zbytu dla wybranych kategorii produktów tj. wód toaletowych, mydeł, szamponów, żeli, past i produktów chemii gospodarczej".

Spółdzielnia ŚWIT to polska firma kosmetyczna, która od ponad 70 lat jest producentem kosmetyków pielęgnacyjnych do twarzy i ciała oraz chemii gospodarczej. Produkuje m.in. kosmetyki pielęgnacyjne Exclusive Cosmetics, kosmetyki pielęgnacyjne do rąk i stóp Days Cosmetics oraz antybakteryjne żele do rąk CleanHands i hydrożelowe płatki pod oczy. Spółdzielnia jest producentem marek własnych przeznaczonych dla sieci handlowych.

Autor: ps/ms / Źródło: PAP