Spadki cen na stacjach paliw. Gdzie zapłacisz najmniej?

Z kraju

tvn24Na stacjach paliw obserwujemy spadki. Średnio cena benzyny w tym tygodniu spadł o grosz na litrze, a olej napędowy o 3 groszy na litrze

Na stacjach paliw obserwujemy spadki. Średnio cena benzyny w tym tygodniu spadł o grosz na litrze, a oleju napędowego o 3 groszy na litrze. Tymczasem nadal drożeje autogaz, średnio o 3 grosze na litrze - podało BM Reflex.

Za litr benzyny bezołowiowej 95 płacimy średnio 4,64 zł, benzyny bezołowiowej 98 - 4,86 zł, oleju napędowego - 4,65 zł/l, autogazu - 1,95 zł/l.

Gdzie tankować?

Największy spadek cen wystąpił w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie średnio benzyny potaniały o 2-7 groszy na litrze, a olej napędowy średnio o 6 groszy na litrze.

Natomiast mimo spadku krajowej średniej w niektórych województwach zaobserwowaliśmy delikatny wzrost cen, najbardziej w województwach dolnośląskim i opolskim. Tu średnio o 1-2 grosze wzrosły ceny benzyny bezołowiowej 95 i 98.

Ceny paliw zaczęły mocno spadać na początku października ubiegłego roku, gdy ich średnia cena na stacjach wynosiła 5,30 zł (benzyna 95) i 5,20 zł (ON).

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty: