Partia soku dla dzieci wycofana z rynku. "Obecność ciał obcych"

Autor:
mb/ams
Źródło:
TVN24 Biznes
Partia soku dla dzieci wycofana z rynku
Partia soku dla dzieci wycofana z rynku
tvn24.pl
tvn24.plPartia soku dla dzieci wycofana z rynku

Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) opublikował ostrzeżenie dotyczące partii soku HiPP dla dzieci po czwartym miesiącu. Powodem jest "obecność drobnych cząstek o właściwościach magnetycznych" - czytamy w komunikacie. Firma HiPP Polska poinformowała, że osoby, które kupiły sok z wycofanej partii mogą wymienić produkt.

GIS przekazał, że skarga w tej sprawie wpłynęła od konsumenta. "W wyniku działań Państwowej Inspekcji Sanitarnej w związku ze skargą konsumenta potwierdzono obecność drobnych cząstek o właściwościach magnetycznych w określonej poniżej partii produktu" - wskazano w komunikacie.

Przedstawiciele GIS-u podkreślili, że "obecność ciał obcych w produkcie sprawia, że nie nadaje się on do spożycia przez ludzi". Oznacza to, że "nie należy spożywać produktu z partii objętej komunikatem".

Partia soku wycofana z rynku

Chodzi o produkt - HiPP 100 procent Słodkie Jabłka po 4 miesiącu, 200 ml, z numerem partii LA98967. Data minimalnej trwałości to 31.10.2023.

Sok został wyprodukowany dla spółki HiPP Polska.

Inspektorat poinformował, że firma HiPP Polska zablokowała wydawanie produktów z magazynu. "Rozpoczęła zawiadamianie kontrahentów o konieczności zablokowania produktów do dalszej sprzedaży do czasu wyjaśnienia sprawy. W firmie HiPP prowadzone są intensywnie działania wyjaśniające" - czytamy.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej prowadzą postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie we współpracy z podmiotem odpowiedzialnym za produkt.

Oświadczenie HiPP Polska

Firma HiPP Polska opublikowała oświadczenie w te sprawie. "Zapewnienie bezpieczeństwa i najwyższej jakości produktów jest zawsze naszym najwyższym priorytetem, dlatego zgłoszenie potraktowaliśmy niezwykle poważnie. Natychmiast wstrzymaliśmy dostawy produktu. Powiadomiliśmy również o sytuacji naszych klientów handlowych wraz z decyzją o wycofaniu tej partii ze sklepów" - czytamy w oświadczeniu.

Firma poinformowała, że w trybie pilnym zleciła niezależnemu laboratorium badania otrzymanych od konsumenta próbek. "Wyniki jednoznacznie potwierdzają, że zanieczyszczenia, które były przedmiotem zgłoszenia, nie stanowią zagrożenia dla zdrowia i życia dzieci" - dodała.

"Jeśli zakupiliście Państwo HiPP 100% SOK Słodkie Jabłka (200 ml) o numerze partii LA98967, z datą minimalnej trwałości 31.10.2023, możecie Państwo w każdej chwili skontaktować się z Serwisem dla Rodziców HiPP wysyłając wiadomość przez formularz https://hipp.pl/kontakt/hipp-serwis-dla-rodzicow-formularz  i dokonać wymiany produktu" - poinformowano w oświadczeniu.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ams

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości