Śmierć Niemcowa, wizyta Schetyny na Ukrainie i strzelająca Korea Płn. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Z kraju

EPAMoskwę opanowali w niedzielę opozycjoniści manifesujący po śmierci Borysa Niemcowa

Morderstwo Borysa Niemcowa, wizyta Grzegorza Schetyny na Ukrainie i Korea Północna, która po raz kolejny straszy świat - to tematy, którymi zajmiemy się dziś na antenie TVN24 Biznes i Świat.

Borys Niemcow, jeden z liderów opozycji demokratycznej w Rosji, został w piątek zastrzelony w centrum Moskwy.

Niemcow ostro krytykował politykę Putina, zwłaszcza zaangażowanie Rosji w konflikcie na Ukrainie, określając je jako rosyjską agresję. W latach 2011-12 był jednym z organizatorów protestów w Moskwie po wygranych przez Putina i kontrolowaną przez niego Jedną Rosję wyborach prezydenckich i parlamentarnych.

Komentarze po śmierci opozycyjnego lidera, a także dalsze scenariusze dla Rosji dziś na antenie TVN24 Biznes i Świat.

Wizyta na Ukrainie

Szef MSZ Grzegorz Schetyna odwiedzi Ukrainę i Mołdawię. O sytuacji w regionie, reformach i przygotowaniu do szczytu Partnerstwa Wschodniego będzie rozmawiał m.in. z prezydentami i premierami obu państw. Schetyna na Ukrainę i do Mołdawii udaje się wspólnie z szefem MSZ Danii Martinem Lidegaardem. - Celem wizyty jest wysłanie silnego sygnału przez dwa państwa UE, które mają podobne spojrzenie na sprawy w regionie w kwestii poparcia dla reform proeuropejskich. Jednym z tematów rozmów w Kijowie będzie ocena sytuacji na wschodzie Ukrainy oraz postępów implementacji porozumienia mińskiego – poinformował rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski.

Analiza i komentarze dotyczące wizyty ministra Schetyny, a także obecna sytuacja we wschodniej Ukrainie. O tym na TVN24 Biznes i Świat.

Korea Północna strzela

Korea Północna wystrzeliła w poniedziałek rano czasu lokalnego dwie rakiety krótkiego zasięgu - poinformowały źródła wojskowe w Seulu. Pociski wystrzelono ze wschodniego wybrzeża Korei Północnej, po pokonaniu ok. 490 km, spadły do morza.

Wystrzelenie pocisków interpretowane jest jako wyraz niezadowolenia Pjongjangu z dorocznych wspólnych manewrów wojsk USA i Korei Południowej, które mają rozpocząć się za kilka godzin.

Władze Korei Północnej od dawna potępiają te manewry określając je jako "przygotowania do wojny".

O tym, jak wygląda sytuacja geopolityczna w Azji Wschodniej w TVN24 Biznes i Świat.

Autor: mb / Źródło: TVN24BiS / PAP

Źródło zdjęcia głównego: EPA