Popularna sieć wycofuje smalec. "Zagrożenie dla zdrowia"

Z kraju

Jak nowe technologie służą zdrowiu?tvn24bis
wideo 2/4

Główny Inspektorat Sanitarny podał w komunikacie, że wycofano produkt "z uwagi na skargi konsumentów". Firma odpowiedzialna za produkt Thalheimer Bauernwurst Deuerlein Vertriebs GmbH zdecydowała o wycofaniu produktu oznakowanego datą minimalnej trwałości 20.03.2020".

Wycofany obrotu produkt to smalec "Thalheimer Bauernwurst o różnych wariantach smakowych. GIS poinformował, że możliwe jest występowanie w nim fragmentów metalu (drutu).

"Niezwłoczny zwrot"

"Spożycie produktu może stanowić potencjalne zagrożenie dla zdrowia" - przestrzegł GIS. Dodał też, że "Państwowa Inspekcja Sanitarna podjęła współpracę z dystrybutorem w Polsce - Aldi Sp. z o.o. w celu wycofania produktu z obrotu w Polsce".

Aldi w komunikacie na swojej stronie poprosił klientów "o niezwłoczny zwrot do naszych sklepów artykułu Smalec wieprzowy ze skwarkami 100 g".

Dystrybutor poinformował, że "wycofanie dotyczy wszystkich dat minimalnej trwałości oraz sortów: klasyczny, z cebulą, z ziołami, z jabłkiem, z boczkiem", a "należność za zakupiony towar zostanie zwrócona, również w przypadku braku paragonu będącego dowodem dokonania zakupu".

"Informujemy, że w ramach ochrony prewencyjnej konsumentów wycofaliśmy już ze sprzedaży ww. artykuł. Jednocześnie zapewniamy, że zaistniała sytuacja nie dotyczy pozostałych produktów producenta Thalheimer Bauernwurst Deuerlein Vertriebs GmbH" - podkreśliła sieć Aldi.

Autor: kris / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowy