Z kraju

Sieć sklepów zmienia nazwę. Właściciel ujawnia plany

Z kraju

[object Object]
Wiceminister Szwed o tym, co się zmieni w zakazie handlu w niedzieleTVN24 BiS
wideo 2/3

Sklepy Aldik już wkrótce zmienią swoją nazwę. To wynik decyzji spółki Maxima Grupe, która jest właścicielem także Stokrotek. Obie sieci mają zostać połączone.

Jak wskazano w komunikacie, planuje się, że integracja firm zakończy się jesienią.

Litewska grupa kupiła Aldika w 2012 roku. Spółka Emperia Holding, do której należała sieć sklepów Stokrotka, została zaś przejęta przez Maxima Grupe w tym roku.

- Scalenie tych dwóch sieci handlowych jest częścią naszej strategii w Polsce, która pozwoli nam wzmocnić pozycję Grupy Maxima i wdrożyć dalsze plany ekspansji na tym rynku - powiedział, cytowany w komunikacie, Dalius Misiunas, prezes zarządu i dyrektor generalny Maxima Grupe.

Zdaniem Misiunasa, fuzja odbędzie się pod nazwą Stokrotka, ponieważ "jest marką znaną i lubianą przez klientów".

Zgodnie z planami spółki, po zakończeniu procesu integracji i otwarciu nowych sklepów na koniec tego roku pod szyldem Stokrotka będą funkcjonowały 563 placówki.

Jak podano w komunikacie, na koniec 2017 roku do sieci Stokrotka należało 437 sklepów, w których zatrudnionych było ponad 8 tysięcy pracowników, a jej obrót wyniósł 597 milionów euro. W ubiegłym roku obroty sklepów Aldik osiągnęły zaś 52 miliony euro. W całym kraju było 30 placówek należących do sieci, w których zatrudnionych było 700 osób.

Rynek

Największą siecią detaliczną w Polsce jest Biedronka, mająca ok. 2820 sklepów w ponad tysiącu miejscowościach. Właścicielem obiektów jest portugalski koncern Jeronimo Martins. Dużo, bo ponad 630 jest także w Polsce obiektów niemieckiej sieci Lidl.

Brytyjski gigant detaliczny Tesco ma z kolei w Polsce ponad 400 placówek.

W połowie maja informowaliśmy, że prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie przez Grupę Eurocash wszystkich udziałów w cypryjskiej spółce Domelius Limited. Cypryjska spółka kontroluje firmę Mila, która jest właścicielem sieci 187 supermarketów.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości