Z kraju

Sklep Alma24.pl zamknięty. "Dziękujemy za lata współpracy"

Z kraju

tvn24Sklep internetowy Almy Market kończy działalność

Dziś sklep internetowy delikatesów Alma kończy działalność. "Dziękujemy za lata współpracy i zaufanie" - napisali właściciele sklepu Alrma24.pl na stronie internetowej.

Internetowy sklep Alma24.pl dziękuje klientom za lata współpracy, zaufanie i kończy działalność 27 października. To kolejna odsłona kłopotów firmy Alma Market, która w połowie tego miesiąca złożyła do Sądu Rejonowego w Krakowie wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku.

Alma zamyka sklepy

Na początku października Alma Market zakończyła program lojalnościowy o nazwie Klub Konesera.

Sieć sukcesywnie redukuje liczbę placówek, zamknęła już sklepy m.in. w Galerii Jurajskiej w Częstochowie, w Lublinie przy Al. Spółdzielczości Pracy, w Warszawie przy ul. Puławskiej, Grójeckiej i w Miasteczku Wilanów. Wcześniej zlikwidowano sklepy w Pruszkowie, Piasecznie, Rzeszowie i Opolu. Jak podaje portal dlahandlu.pl, do sieci należy 31 placówek, podczas gdy niedawno było ich 50.

Restrukturyzacja i zwolnienia

16 września Alma Market złożyła w krakowskim sądzie wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. Spółka uznała za konieczne podjęcie restrukturyzacji, by poprawić sytuację finansową i uniknąć upadłości - podała wtedy w komunikacie. W ramach restrukturyzacji ma dojść do zwolnień grupowych pracowników, które mają objąć ok. 1300 osób. Jednocześnie spółka skorygowała prognozę wyników na 2016 rok. Zgodnie z aktualnymi szacunkami, jej przychody wyniosą 660 mln zł, a nie ponad 900, jak zakładano w marcu tego roku. Firma zrezygnowała z podawania wyniku netto. W marcu zakładała ponad 7 mln zł zysku netto.

Podatek handlowy, który miał uderzyć w sieci sklepów wielkopowierzchniowych został zawieszony. Zobacz materiał wideo:

Autor: msz/ms / Źródło: tvn24bis.pl, dlahandlu.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości