Rząd chce tworzyć Polski Holding Hotelowy

Z kraju

Turystyczny rekord w PolsceTVN24BiS /
wideo 2/3

Skarb Państwa tworzy Polski Holding Hotelowy, który docelowo skonsoliduje państwowe aktywa hotelowe - poinformowała spółka Chopin Airport Development w komunikacie prasowym.

18 grudnia Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze", na podstawie przyjętej w maju 2018 r. ustawy o Centralnym Porcie Komunikacyjnym, zbyło udziały spółki Chopin Airport Development na rzecz Skarbu Państwa.

Powstać ma Polski Holding Hotelowy (PHH), który docelowo skonsoliduje aktywa hotelowe należące do Skarbu Państwa lub spółek z jego udziałem.

"W ręce profesjonalistów"

"Powołanie Polskiego Holdingu Hotelowego pozwoli odbudować wartość obiektów należących do Skarbu Państwa i korzystać z efektów skali. Realizację tego ważnego dla sektora turystycznego projektu oddajemy w ręce profesjonalistów z branży hotelarskiej – spółce Chopin Airport Development, która opracuje model konsolidacji, a następnie będzie mogła rozpocząć integrację aktywów hotelowych rozproszonych dziś między różne podmioty pozostające w domenie państwa" – stwierdził, cytowany w komunikacie prasowym, premier Mateusz Morawiecki.

Marian Cristescu, prezes Chopin Airport Development, poinformował, że w ramach Polskiego Holdingu Hotelowego chce skupiać obiekty hotelowe od segmentu ekonomicznego do hoteli 5-gwiazdkowych.

- Nasze obiekty będą usytuowane zarówno w miastach, jak również w miejscowościach wypoczynkowych, co daje nam szansę budowania oferty nie tylko dla rynku biznesowego, ale również na potrzeby turystów – powiedział Cristescu.

Chopin Airport Development

Chopin Airport Development (CAD) jest spółką hotelarską. Jest inwestorem, operatorem oraz administratorem obiektów i inwestycji hotelowych.

W portfelu CAD są trzy hotele zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska Chopina – Renaissance Warsaw Airport Hotel, Courtyard by Marriott Warsaw Airport i Hampton by Hilton Warsaw Airport. Spółka posiada także hotele zlokalizowane przy portach lotniczych w Gdańsku – Hampton by Hilton Gdańsk Airport i Katowicach – Moxy Katowice Airport.

Do CAD należy również wypoczynkowo-konferencyjny Best Western Hotel Jurata oraz dwa obiekty hotelowe Golden Tulip Gdańsk Residence i Golden Tulip Międzyzdroje Residence. Kolejne cztery hotele, które będą zarządzane przez spółkę, są w budowie.

Autor: mp//dap / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock