Siemoniak dostarczał pizzę Tuskowi? Były szef resortu obrony odpowiada

Z kraju

tvn24bisSiemoniak: to nieprawda, że dostarczałem pizzę Tuskowi

To nieprawa, że dostarczałem Donaldowi Tuskowi pizzę. Te zarzuty są absurdalne i bardzo źle świadczą o ich autorach - tak w TVN24 BiS Tomasz Siemoniak, były wicepremier i minister obrony narodowej skomentował w rozmowie z TVN24BiS wpisy na oficjalnym koncie na Twitterze Ministerstwa Obrony Narodowej.

W weekend na oficjalnym profilu MON na Twitterze pojawiły się wpisy, w których Tomaszowi Siemoniakowi zarzucono, że przed laty dostarczał pizzę Donaldowi Tuskowi.

MON tweetuje

"Panie pośle Siemoniak czy pamięta pan, co pan robił gdy Antoni Macierewicz ratował Grom niszczone przez rząd Bieleckiego i Tuska? Bo pana kolega pisze, że biegał pan wówczas po pizze dla Tuska"– napisano na Twitterze MON. Były szef tego resortu w TVN24 BiS zaprzeczył tym doniesieniom. Przyznał, że lubi pizzę, ale podkreślił, że trudno się do tego poważnie odnosić.

Jego zdaniem to atak, który jest konsekwencją jego pytania o dodatki dla komandosów z Lublińca. - To dziwny wpis, który nawiązuje do tego, że rzekomo, bo to nieprawda, 26 lat temu miałem dostarczać pizzę Donaldowi Tuskowi. Byłem wtedy szefem biura krajowego Kongresu Liberalno Demokratycznego, a Donald Tusk był wtedy szefem partii. Razem jeździliśmy samochodem, nigdy nie dostarczałem żadnego jedzenia - mówił Tomasz Siemoniak i dodał, że ponad ćwierć wieku temu nie było w Polsce tak wielu jak dziś lokali z pizzą i fast foodami.

Odpowiedź

- Starsze osoby to pewnie pamiętają. W roku 1991-1992 nie było przesadnie dużo pizzerii, czy innych punktów typu fast food. To były zupełnie inne czasy, więc tez zarzut jest absurdalny. To bardzo źle świadczy o tych, którzy prowadzą konto MON na Twitterze. Do tej pory takie ataki spotykały mnie ze strony trolli i do tego jestem przyzwyczajony, a teraz pierwszy raz oficjalnie zagrzmiało konto MON kompromitując się tak naprawdę, bo na poważnie to aż trudno się do tego odnosić - podsumował Siemoniak.

Zobacz całą rozmową z Tomaszem Siemoniakiem w TVN24 BiS. Materiał wideo:

Saryusz-Wolski zamiast Tuska? Siemoniak: nie ma żadnych szanstvn24bis

Autor: msz/ms / Źródło: tvn24bis

Źródło zdjęcia głównego: tvn24