Duża zmiana w polskiej sieci pizzerii. Nowy inwestor i plan wejścia na giełdę

Z kraju

Nowe metoda oszustów. Wymuszają deser w restauracji udając oświadczynytvn24bis
wideo 2/4

Sfinks Polska zakończył negocjacje dotyczące nabycia docelowo 40 proc. akcji Dominium, właściciela sieci ponad 70 restauracji kuchni włoskiej "Gusto Dominium"- podała spółka w komunikacie. Inwestor wyłoży na to 20 mln zł. Akcje Dominium miałyby zostać wprowadzone na giełdę w terminie do 7 lat od przeprowadzenia tej transakcji.

Sfinks ma kupić 3 mln 103 tys. 320 akcji, stanowiących docelowo 40 proc. kapitału zakładowego spółki, za łączną kwotę 20 mln zł. Transakcja powinna nastąpić do końca tego roku. "Nabycie znaczącego pakietu w Dominium to nie tylko wykonanie zamierzeń związanych z akwizycjami, ale też zakładamy, że dzięki bliskiej współpracy między dwoma silnymi polskimi markami i istotnymi podmiotami na polskim rynku gastronomicznym będziemy mogli osiągnąć szereg korzyści wynikających z synergii zakupowych i sprzedażowych" - poinformował cytowany w komunikacie Sylwester Cacek, prezes Sfinksa.

Prosto na giełdowy parkiet

"Negocjacje prowadzone były z akcjonariuszami Dominium kontrolującymi tę spółkę oraz z Dominium reprezentowaną przez prezesa zarządu pana Tomasza Plebaniaka, będącego jednocześnie pośrednio większościowym akcjonariuszem Dominium" - podała spółka w komunikacie.

W trakcie negocjacji ustalono, że celem jest wprowadzenie akcji Dominium do publicznego obrotu w terminie nie późniejszym niż 7 lat od momentu przeprowadzenia transakcji. Określono też warunki ewentualnego dokapitalizowania Dominium i ewentualnego wyjścia lub przejęcia pakietu kontrolnego spółki przez Sfinksa. Przejęcie uwarunkowane jest m.in. zgodą Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Sfinks rozpoczął negocjacje w sprawie tej transakcji 10 lutego 2017 r. Upublicznienie informacji zostało opóźnione.

Autor: tol/ms / Źródło: PAP Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Pixabay (CC0 Public Domain)