TVN24 Biznes | Z kraju

Partia sera znika z rynku. "Spożycie może prowadzić do choroby zwanej listeriozą"

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Partia sera wycofana z rynku
GISPartia sera wycofana z rynku

Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) opublikował ostrzeżenie dotyczące partii sera mozzarella w plastrach. Powodem jest wykrycie obecności bakterii Listeria monocytogenes.

GIS przekazał w poniedziałkowym komunikacie, że otrzymał informację "o prowadzonym przez producenta wycofaniu określonej poniżej partii produktu ze względu na wykrycie obecności bakterii Listeria monocytogenes w badaniach właścicielskich".

Chodzi o ser mozzarella w plastrach, 135 g, z numerem partii 01.22.1261. Data minimalnej trwałości: 20.06.2022. Producentem sera jest spółka CEKO.

GIS

GIS: spożycie może prowadzić do choroby zwanej listeriozą

"Spożycie żywności zanieczyszczonej Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą" - ostrzegają przedstawiciele GIS-u. Dodano, że "nie należy spożywać partii objętej komunikatem". Inspektorat radzi, by w przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktu objętego komunikatem skontaktować się z lekarzem.

Jak czytamy na stronach GIS-u, listerioza stanowi zagrożenie głównie dla kobiet w ciąży, noworodków i osób z obniżoną odpornością. Może dochodzić do zapalenia opon mózgowych, sepsy lub mogą pojawić się objawy grypopodobne. W leczeniu listeriozy stosuje się antybiotyki.

GIS przekazał, że Inspekcja Weterynaryjna prowadzi postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie. "Spółka CEKO rozpoczęła proces wycofywania kwestionowanej partii produktu z obrotu" - dodano.

GIS

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania partii sera.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: GIS

Pozostałe wiadomości