Będą badać wpływ prawa na małe firmy. Senat przyjął propozycje prezydenta

Z kraju

Aktualizacja:
ShutterrstockW procesie tworzenia prawa będzie się badać jego wpływ na mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa

W procesie tworzenia prawa będzie się badać jego wpływ na mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa - zakłada nowelizacja ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, którą bez poprawek i jednogłośnie zaakceptował Senat.

Nowelizacja ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, przyjęta przez Sejm w ubiegłym tygodniu, została przygotowana przez prezydenta. Andrzej Duda zaproponował, by wszystkie projekty aktów normatywnych, dotyczących praw i obowiązków majątkowych przedsiębiorców oraz ich praw i obowiązków wobec organów administracji publicznej były badane pod kątem ich wpływu na mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, a rezultat tych badań był obowiązkowym elementem uzasadnienia do projektu aktu normatywnego.

Podpis prezydenta

Według prezydenta zarówno poziom skomplikowania przepisów podatkowych, jak i nadmiar obowiązków administracyjno-formalnych oddziałuje na mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa w znaczenie większym stopniu niż na przedsiębiorstwa duże. W związku z tym, uznaje się za "uzasadnione poczynienie szczególnych starań w celu dopasowania projektowanych przez prawodawcę regulacji do specyfiki funkcjonowania mikro, małych i średnich przedsiębiorstw" - argumentował w uzasadnieniu prezydent. Teraz nowela wróci do prezydenta.

Własna firma czy etat? Zobacz "Debatę Młodych" w TVN24 BiS (26.10.2016):

Własna firma czy etat? Młodzi radząTVN24 BiS

Autor: mb\mtom / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterrstock

Raporty: