Kiedy budżet na przyszły rok? Znamy termin

Z kraju

ShutterstockSejm zajmie się budżetem na 2017 rok

Sejm zamierza uchwalić ustawę budżetową na 2017 rok 16 grudnia - wynika z harmonogramu prac Komisji Finansów Publicznych i innych komisji sejmowych nad rządowym projektem ustawy budżetowej na rok 2017.

Rząd w poprzednią środę przyjął projekt ustawy budżetowej na rok 2017 r. z deficytem budżetu państwa nie większym niż 59,35 mld zł. W piątek, 30 września projekt trafił do Sejmu. W dniach 19-21 października planowane jest pierwsze czytanie projektu na posiedzeniu plenarnym Sejmu i skierowanie go do komisji. W dniach 24 października - 3 listopada będą trwały prace w komisjach oraz w KFP nad częściami budżetowymi, a między 7 a 30 listopada będą trwały prace w KFP dotyczące rozpatrzenia opinii komisji "branżowych".

Harmonogram prac

Na 2 grudnia zaplanowano przyjęcie przez KFP sprawozdania o projekcie. 13 grudnia ma się odbyć drugie czytanie projektu podczas posiedzenia plenarnego Sejmu. 14 grudnia KFP ma rozpatrzyć poprawki zgłoszone podczas drugiego czytania projektu. Na 16 grudnia zaplanowano trzecie czytanie projektu i uchwalenie ustawy budżetowej.23 grudnia ustawa ma zostać przedłożona Senatowi. Do 12 stycznia Senat ma czas na podjęcie uchwały o stanowisku w sprawie ustawy.

17 stycznia KFP ma rozpatrzyć poprawki Senatu. W dniach 25-27 stycznia, podczas posiedzenia plenarnego Sejmu, rozpatrzone zostaną poprawki Senatu. Na 31 stycznia zaplanowano przedłożenie ustawy budżetowej do podpisania prezydentowi. Prezydent podpisuje ustawę budżetową w ciągu 7 dni od przedłożenia.

Paweł Szałamacha o dymisji ze stanowiska ministra finansów:

Paweł Szałamacha o dymisji ze stanowiska ministra finansów

Autor: PMB/gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock