Budżet jednak z deficytem? Korekty "całkiem możliwe"

Z kraju

Czarzasty: klub Lewicy głosowałby przeciwko projektowi PiS ws. 30-krotności tvn24
wideo 2/7

Całkiem możliwe, że w związku z wycofaniem projektu dotyczącego zniesienia limitu 30-krotności przy składkach na ZUS będą jakieś korekty do projektu budżetu na przyszły rok - powiedział w piątek szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber. Ale też nie ma co wpadać w jakąkolwiek histerię - dodał.

Pierwsze czytanie projektu PiS dotyczącego zniesienia limitu 30-krotności przy składkach ZUS Sejm miał przeprowadzić we wtorek wieczorem; jednak wcześniej tego dnia poseł PiS Marcin Horała w imieniu swego klubu wycofał projekt.

Brak poparcia wobec zniesienia limitu składek deklarowali nie tylko przedstawiciele opozycji, ale także koalicjant PiS ze Zjednoczonej Prawicy - Porozumienie Jarosława Gowina. Ugrupowanie to przyjęło uchwałę, która zobowiązuje posłów i senatorów Porozumienia do głosowania przeciw likwidacji tego limitu.

Będą zmiany w budżecie?

Schreiber pytany w piątek w radiowej Trójce co będzie dalej z tym projektem powiedział, iż w związku z tym, że PiS-owi nie udało się przekonać swoich koalicjantów z Porozumienia i swoje wątpliwości zgłaszała też strona społeczna, teraz ten projekt trafi do konsultacji. - Zobaczymy co z tego wyniknie - podkreślił. Dopytywany, czy w związku z wycofaniem projektu, który był już wpisany do budżetu na przyszły rok będzie potrzebna autopoprawka do projektu budżetu Schreiber odparł: "Całkiem możliwe". - Ale też nie ma oczywiście co wpadać w jakąkolwiek histerię - mówił szef KSRM. Jak podkreślił, "jakieś korekty w związku z tym będą oczywiście konieczne". Jak zaznaczył, mimo to budżet na przyszły rok i tak będzie najlepszym budżetem z najmniejszym deficytem w historii.

Autor: mp / Źródło: PAP