TVN24 Biznes | Z kraju

"Przestępcy w ten sposób chcą zdobyć Twoje dane do logowania". Duży bank ostrzega

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Eksperci przestrzegają przed oszustami internetowymi
Eksperci przestrzegają przed oszustami internetowymiTVN24 BiS
wideo 2/4
TVN24 BiSEksperci przestrzegają przed oszustami internetowymi

Santander ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod bank. "W fałszywej wiadomości proszą o dokończenie aktualizacji danych i podkreślają, że jest ona obowiązkowa" - czytamy w komunikacie. To niejedyne działania podejmowane przez cyberprzestępców.

"Santander niedawno wprowadził nową aktualizację twoich informacji i twoich beneficjentów, która pozwala naszym klientom zabezpieczyć swoje konta internetowe oraz łatwość użytkowania i płatności: Zakończ aktualizację. Uwaga: ta aktualizacja jest obowiązkowa" - czytamy w wiadomości e-mail wysłanej przez oszustów.

Oszuści wysyłają wiadomość z fałszywą informacjąSantander

Santander ostrzega klientów

To niejedyne działania podejmowane przez cyberprzestępców w ostatnich dniach. Jak podali przedstawiciele Santander Bank Polska, w innym przypadku wysyłają oni e-maile z informacją o trzykrotnym błędnym wpisaniu hasła lub o ważnej wiadomości z działu obsługi klienta. 

"Tajny kod do twojego konta internetowego został trzykrotnie wprowadzony niepoprawnie. Dostęp do twojego konta będzie ograniczony, dopóki nie pomożesz nam rozwiązać tego problemu. Odzyskaj swój dostęp" - czytamy w wiadomości.

Wiadomość od oszustówSantander

We wszystkich przypadkach ukryty link kieruje do fałszywej strony do logowania. "Dlatego, jeśli otrzymasz e-maila o podobnej treści - nie klikaj w link! Przestępcy w ten sposób chcą zdobyć Twoje dane do logowania do bankowości internetowej" - podkreślili przedstawiciele Santander Bank Polska.

Santander przypomniał, że nigdy nie poprosi swoich klientów o zalogowanie się do bankowości poprzez link wysłany SMS-em lub e-mailem. "Uważnie czytaj treść wiadomości i sprawdź, kto jest jego nadawcą" - wskazano.

Ponadto zanim wpiszemy login i hasło, należy upewnić się, że strona, na której się znajdujemy, jest właściwą stroną banku. W razie wątpliwości należy skontaktować się z przedstawicielami banku.

Na początku maja przed oszustami ostrzegało PKO BP. Jak mogliśmy przeczytać w komunikacie, przestępcy rozsyłają fałszywe maile, udające powiadomienia banku, na przykład alerty o logowaniu do iPKO lub nowej wiadomości w serwisie internetowym.

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości