Utrudnienia w dużych bankach. "Nie wykonasz przelewu i nie skorzystasz z blika"

Autor:
kris/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Najnowsze dane o kredytach mieszkaniowych w Polsce. Komentarz Mariusza Cholewy, prezesa BIK
Najnowsze dane o kredytach mieszkaniowych w Polsce. Komentarz Mariusza Cholewy, prezesa BIKTVN24 BiS
wideo 2/6
TVN24 BiSNajnowsze dane o kredytach mieszkaniowych w Polsce. Komentarz Mariusza Cholewy, prezesa BIK

Santander Bank Polska, mBank, ING Bank Śląski, BNP Paribas - między innymi te banki zaplanowały prace serwisowe w najbliższych dniach. W związku z tym klienci muszą przygotować się na utrudnienia w dostępie do niektórych usług - na przykład bankowości internetowej czy aplikacji mobilnej.

Santander Bank Polska

Bank poinformował na stronie, że w dniach 4-5 lutego będzie miała miejsce przerwa - od 23:00 w sobotę do 7:00 w niedzielę. Wskazał również, które usługi będą niedostępne dla klientów w tych godzinach: bankowość internetowa, aplikacja mobilna, przelewy natychmiastowe, płatność w sklepach internetowych (Przelew24), blik oraz kantor Santander.

"Karty będą działać. Jeśli musisz wysłać pilny przelew, zrób to przed zaplanowaną przerwą. W razie potrzeby możesz też wypłacić dodatkową gotówkę z bankomatu" - napisał bank.

ING Bank Śląski

"W nocy z soboty na niedzielę (4/5 lutego) od 0:00 do 1:00 planujemy prace serwisowe. W tym czasie utrudniona będzie obsługa niektórych funkcji związanych z naszymi kartami w Moim ING i ING Business" - podał bank w komunikacie.

Dodał, że nie będzie można:

- realizować płatności kartami w Internecie z 3DSecure, czyli tych, które są dodatkowo potwierdzane w aplikacji lub jednorazowym kodem SMS; - aktywować kart, zmieniać limitów transakcyjnych, ubezpieczać kart i nadawać kodów PIN; - zamówić kart płatniczych; - przypisać kart do telefonu w aplikacji Moje ING Mobile; - dodać kart z poziomu portfeli zewnętrznych (Apple Pay, Garmin Pay i Google Pay); - wykonać operacji na rachunku karty kredytowych; - nie będą działać pożyczki oraz procesy sprzedażowe rachunków bieżących i oszczędnościowych.

"Płatności kartą w terminalach płatniczych oraz transakcje w bankomatach będą działały normalnie" - poinformował bank.

Dodał jednak, że "w nocy z niedzieli na poniedziałek (5/6 lutego) od 0:00 do 3:00 mogą wystąpić problemy z realizacją transakcji w urządzeniach sieci ING / Planet Cash. Transakcje we wrzutniach mogą być realizowane w trybie off-line".

"W miarę możliwości wypłać gotówkę, zrób niezbędne zakupy poza godzinami prac serwisowych" - zaapelował ING Bank Śląski.

mBank

"Musimy modernizować nasze systemy, dlatego w najbliższy weekend, tj. z 4 na 5 lutego br. zaplanowaliśmy prace techniczne. Przeprowadzimy je w godzinach 2.00-5.00, co może wpłynąć na chwilowe spowolnienia lub niedostępność serwisu transakcyjnego, aplikacji mobilnej oraz strony informacyjnej" - napisał mBank w komunikacie.

Zwrócił się również do klientów: "w tym czasie bez przeszkód zapłacisz kartą, wypłacisz pieniądze z bankomatu".

BNP Paribas

Bank przekazał, że w nocy z soboty na niedzielę (4-5.02.2023 r.) od godz. 1:00 do godz. 2:00 będzie prowadzić prace serwisowe. "Bankowość internetowa GOonline i aplikacja mobilna GOmobile będą w tym czasie niedostępne" - podano w komunikacie.

BPS

"Uprzejmie informujemy, że w dniu 03.02.2023 r. w godz. 22:00-23:00 z powodu prac serwisowych prowadzonych w Banku mogą wystąpić przerwy w dostępie do systemu bankowości elektronicznej" - poinformował BPS.

Bank Pocztowy

"W dniu 06.02.2023 w godz. 00:30 – 01:00 związku z pracami administracyjnymi mogą wystąpić problemy z brakiem możliwości dokonywania transakcji gotówkowych oraz bezgotówkowych (w tym internetowych) kartami, w tym transakcji mobilnych realizowanych za pośrednictwem portfeli cyfrowych" - przekazał w komunikacie bank.

Velo Bank

"W nocy z piątku na sobotę (z 3 na 4 lutego) od 23:30 do 10:45 prowadzimy prace techniczne i ulepszamy nasze systemy. Nie zalogujesz się do bankowości elektronicznej. Nie wykonasz przelewu i nie skorzystasz z blika. Płatności online kartą mogą być utrudnione" - wyjaśnił w komunikacie bank.

Dodał też: "nadal zapłacisz kartą w sklepie stacjonarnym, wpłacisz i wypłacisz gotówkę kartą z bankomatu".

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości