Odejście z dużego banku po 20 latach. Jest rezygnacja

Autor:
mb/ams
Źródło:
TVN24 Biznes
Premier o przedłużeniu wakacji kredytowych
Premier o przedłużeniu wakacji kredytowychTVN24
wideo 2/8
TVN24Premier o przedłużeniu wakacji kredytowych

John Power, członek rady nadzorczej Santander Bank Polska, we wtorek złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Powodem jest przejście na emeryturę - poinformował zarząd spółki.

Zarząd Santander Bank Polska S.A. poinformował, że we wtorek, 6 czerwca, John Power złożył rezygnację z członkostwa w radzie nadzorczej banku ze skutkiem na 1 sierpnia 2023 roku. "Powodem rezygnacji jest podjęcie przez pana Johna Power decyzji o przejściu na emeryturę po ponad 20 latach pracy w Banku Zachodnim WBK, a następnie w Santander Bank Polska" - wskazano.

Bank Zachodni WBK oficjalnie zmienił nazwę na Santander Bank Polska we wrześniu 2018 roku.

Kim jest John Power?

Jak czytamy na stronie banku, John Power jest konsultantem finansowym. Od ponad 30 lat zajmuje stanowiska najwyższego szczebla w sektorze usług finansowych.

Power w przeszłości był m.in. członkiem Instytutu Biegłych Sekretarzy i Administratorów, Stowarzyszenia Biegłych Księgowych oraz Instytutu Bankierów. Zasiadał też w radach nadzorczych m.in.: Santander TFI S.A., Domu Maklerskiego BZ WBK S.A., Bulgarian American Credit Bank oraz Santander Securities S.A.

Santander Bank Polska zapewnił, że John Power "posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie z zakresu branży, w której działa spółka". "Posiada wiedzę i umiejętności w zakresie rachunkowości lub badania sprawozdań finansowych" - czytamy na stronie banku.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ams

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości