Kiedy otworzą sanatoria? Minister zdrowia podał datę

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Minister Szumowski o planowanym terminie otwarcia uzdrowisk
Minister Szumowski o planowanym terminie otwarcia uzdrowiskTVN24
wideo 2/6
TVN24Minister Szumowski o planowanym terminie otwarcia uzdrowisk

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział uruchomienie kolejnego sektora ochrony zdrowia. - W połowie czerwca będziemy chcieli uruchomić uzdrowiska - poinformował na wtorkowej konferencji prasowej.

Jak mówił minister Szumowski, "wygaszając ognisko zachorowań na Śląsku, jednocześnie będzie coraz mniej nowych przypadków w kraju". Nawiązał w ten sposób do faktu, że w ostatnich dniach zakażenia koronawirusem potwierdzane są w większości w tamtym regionie Polski.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Uruchomienie uzdrowisk

W związku z tym - powiedział - "chcielibyśmy uruchomić kolejny sektor ochrony zdrowia - w połowie czerwca będziemy chcieli uruchomić uzdrowiska".

Zauważył, że do uzdrowisk najczęściej kierowane są osoby starsze, schorowane, które mają dodatkowe inne różne schorzenia. Dlatego, jak wyjaśnił szef MZ, "chcemy przeprowadzać testy u tych osób, które mają skierowanie do uzdrowisk, żebyśmy wiedzieli, że te osoby, które tam jadą (...) są bezpieczne".

- Taka możliwość będzie od 1 czerwca, a od 15 czerwca będziemy te uzdrowiska uruchamiali - zapowiedział Szumowski.

Tężnie solankowe w CiechocinkuTVN24

Narodowy Fundusz Zdrowia 14 marca poinformował, że w związku z ogłoszeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego do odwołania sanatoria w całym kraju zawieszają czasowo swoją działalność.

ZOBACZ >> Skierowanie do sanatorium - co musisz wiedzieć?

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości