Samoloty Czech Airlines będą latać z Łodzi i Jasionki

Z kraju

Wikipedia (GFDL 1.2) | Alan LebedaDla łódzkiego lotniska to kolejne nowe połączenie ogłoszone w ostatnich miesiącach

Linie lotnicze Czech Airlines (CSA) uruchamiają od wtorku nowe połączenia z dwóch polskich lotnisk. Z Łodzi samoloty narodowego czeskiego przewoźnika będą latać do Edynburga i Pragi, natomiast z podrzeszowskiej Jasionki - do Edynburga. Dla łódzkiego lotniska to kolejne nowe połączenie ogłoszone w ostatnich miesiącach.

Jak poinformowała rzeczniczka łódzkiego lotniska Ewa Bieńkowska, większa liczba połączeń spowodowała, że w pierwszym półroczu tego roku Port Lotniczy w Łodzi odnotował niemal 19-procentowy wzrost liczby pasażerów w porównaniu z tym samym okresem 2014 r. Na obu trasach czeskiego przewoźnika rejsy z Łodzi będą odbywać się dwa razy w tygodniu - we wtorki i soboty.

Obecne po staremu

Obok nowych połączeń z Łodzi regularnie realizowane są obecnie loty do Dublina, East Midlands, Londynu i Oslo przez linie Ryanair oraz Monachium i Amsterdamu - te dwa ostatnie połączenia obsługuje Adria Airways. Z podrzeszowskiej Jasionki samoloty czeskiego przewoźnika będą latać również w każdy wtorek i sobotę, także w sezonie zimowym. Podróż z Podkarpacia do Edynburga potrwa niecałe trzy godziny. Otwarcie nowego kierunku jest dla władz podkarpackiego portu szczególnie ważne po wycofaniu się z końcem marca br. Eurolotu, który z Jasionki latał do Rzymu i Paryża. Jak powiedział rzecznik prasowy podrzeszowskiego lotniska Łukasz Sikora, wciąż trwają „intensywne poszukiwania” innych linii lotniczych, które chciałyby współpracować z portem. - Jesteśmy w trakcie rozmów z kilkoma innymi przewoźnikami i mamy nadzieję, że sukcesywnie będzie ich przybywać - dodał. Z Jasionki można obecnie dotrzeć m.in. do Warszawy, Frankfurtu, Londynu, Manchesteru, East Midlands oraz Oslo.

Jakim samolotem?

Z portów w Łodzi i Jasionki czeski przewoźnik będzie latał samolotami Airbus 319, które mogą pomieścić ponad 140 pasażerów. Na pokładzie samolotu pasażerowie otrzymają bezpłatne napoje, w tym czeskie piwo. Jednym z udogodnień jest również możliwość odprawy online do 30 godzin przed odlotem, za pomocą mobilnej aplikacji lub przy użyciu strony internetowej. Aplikację można pobrać na stronie www.czechairlines.com. Czech Airlines to narodowy przewoźnik Republiki Czeskiej mający obecnie w swej siatce połączeń ponad 120 lotnisk docelowych w 50 krajach. Linie od 2011 r. wchodzą w skład aliansu lotniczego SkyTeam Alliance.

Autor: mn / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia (GFDL 1.2) | Alan Lebeda