Ta decyzja sądu daje szansę Almie. Sieć delikatesów może ocaleć

Z kraju

ALMAAlma sukcesywnie redukuje liczbę placówek

Sąd Rejonowy w Krakowie postanowił o otwarciu postępowania sanacyjnego Alma Market - poinformowała spółka w komunikacie.

Alma Market podała, że jednocześnie sąd postanowił o oddaleniu rozpoznawanych łącznie wniosków o upadłość spółki.

Konieczna restrukturyzacja

Alma Market złożyła w krakowskim sądzie wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego w połowie września. Spółka uznała za konieczne podjęcie restrukturyzacji, by poprawić sytuację finansową i uniknąć upadłości. W połowie października Alma złożyła także wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku. Jednocześnie spółka podtrzymała wówczas złożony wcześniej wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego.

Na początku października, Alma poinformowała także o końcu programu lojalnościowego o nazwie Klub Konesera. Natomiast pod koniec października działalność zakończył sklep internetowy Alma24.pl. Sieć sukcesywnie redukuje też liczbę placówek. Zamknęła już sklepy m.in. w Galerii Jurajskiej w Częstochowie, w Lublinie przy Al. Spółdzielczości Pracy, w Warszawie przy ul. Puławskiej, Grójeckiej i w Miasteczku Wilanów. Wcześniej zlikwidowano sklepy w Pruszkowie, Piasecznie, Rzeszowie i Opolu.

Zwolnienia

We wrześniu Alma Market informowała o zwolnieniach grupowych obejmujących do 1321 pracowników, czyli blisko jedną trzecią załogi. W listopadzie Alma dodała, że planuje kolejne zwolnienia grupowe, ze względu na redukcję nierentownych placówek handlowych, a także zamiar ograniczenia zatrudnienia w centrali w związku ze zmniejszeniem skali działalności. Tym razem pracę straciło kolejnych 383 pracowników.

Pracownicy zostali bez wypłat. Alma przeprasza, ale pieniędzy nie ma (14.11.2016):

Pracownicy zostali bez wypłat. Alma przeprasza, ale pieniędzy nie ma

Autor: tol//ms / Źródło: PAP Biznes

Źródło zdjęcia głównego: ALMA