Dziesięć ofert na budowę odcinka Trasy Kaszubskiej

Z kraju

Zatrzymał już pięciu pijanych kierowców. "Podejrzewam, że to nie ostatni raz"TVN Turbo
wideo 2/3

Wpłynęło dziesięć ofert na realizację drogi ekspresowej S6 z Luzina do Szemudu. Najtańsza oferta opiewa na 325 milionów złotych, najdroższa na 505,8 milionów złotych - poinformował w czwartek gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Zamawiający, którym jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, przewidział na to zadanie 424,3 mln zł.

Od najtańszej do najdroższej

Najtańszą ofertę złożyło konsorcjum firm: Societa Italiana per Condotte d’Acquap., INSO Sistemi per le Infrastrutture Sociali i NDI za 325 mln zł. Drugą pod względem ceny złożył Budimex, który chce trasę wybudować za 335,9 mln zł. Na trzecim miejscu znalazło się konsorcjum firm Porr SA i Porr Bau GmbH z ceną w wysokości 339,5 mln zł. Najdroższą ofertę złożyło konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Mostowych "Mosty–Łódź" SA i Firma Budowlano-Drogowa MTMSA z ofertą w wysokości 505,8 mln zł. Jak poinformowała GDDKiA, początek zadania nr 3 znajduje się za węzłem Luzino, a koniec - za węzłem Szemud. Ten odcinek drogi ekspresowej ma ok. 10,26 km długości. Trasa będzie miała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku i pas awaryjnego postoju. Na trasie zostanie wybudowany jeden węzeł drogowy "Szemud".

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przewidział na to zadanie 424,3 mln zł.GDDKiA

Gdański Oddział GDDKiA informował we wtorek w tym tygodniu, że na realizację drogi ekspresowej S6 dla odcinka z Szemudu do Gdyni wpłynęło dziewięć ofert.

Autor: tol/gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shuterstock/GDDKiA