Z kraju

Kierowcy zyskali 39 kilometrów ekspresówki. Pierwsze auta na trasie

Z kraju

Autostrady kontra ekspresówki
Autostrady kontra ekspresówkiTVN Turbo
wideo 2/4

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w poniedziałek udostępniła do użytku 39 kilometrów nowej drogi ekspresowej S6. Chodzi o odcinki pomiędzy miastem Płoty a Kołobrzegiem. Pierwsze samochody są już na trasie - poinformowali drogowcy.

GDDKiA wyjaśniła, że to jeden z etapów uruchamiania 130-kilometrowej nowej S6 w regionie. Już w październiku kierowcy mają pojechać całym odcinkiem do Koszalina.

S6 między Płotami i Kołobrzegiem składa się z 2 odcinków realizacyjnych: Płoty-Kiełpino o długości 14,6 km oraz Kiełpino-Kołobrzeg Zachód o długości 24,1 km.

Jak informowali wcześniej drogowcy, na otwartych odcinkach obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu wskazująca dojazd nowym odcinkiem do Kołobrzegu.

GDDKiA przypomniała, że w maju oddano do ruchu odcinek Goleniów - Nowogard. Od sierpnia kierowcy korzystają z jednej jezdni na odcinku Nowogard - Płoty.

"Teraz kończymy druga jezdnię i w październiku oddamy do ruchu. W październiku otwarte zostaną również odcinki S6 od Kołobrzegu do Koszalina oraz część obwodnicy Koszalina i Sianowa umożliwiająca rozprowadzenie ruchu z drogi S6" - dodano.

Nowy przebieg S6

GDDKiA poinformowała, że droga S6 na odcinku Goleniów - Koszalin jest obecnie "najdłuższym budowanym fragmentem drogi ekspresowej w skali kraju".

Jak wskazano, udostępnione odcinki skrócą dojazd ze Szczecina do Kołobrzegu o około 11 kilometrów, "znacznie poprawiając skomunikowanie pasa nadmorskiego".

Nowa trasa ma bowiem zupełnie inny przebieg od dotychczasowej DK6. Za miejscowością Płoty S6 odchodzi od obecnej DK6 w kierunku Kołobrzegu. Następnie biegnie między Kołobrzegiem i Koszalinem na południe od obecnej DK11.

"Dzięki temu nie trzeba budować oddzielnej drogi S11 między Kołobrzegiem i Koszalinem. Jest to zarówno oszczędność środków, jak i znaczne poprawienie skomunikowania pasa nadmorskiego" - poinformowała GDDKiA.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: GDDKiA

Pozostałe wiadomości