Przegląd prasy: Bogatsi lubią czytać

Z kraju

Najbogatsi ludzie i ich nawyki. Książki, sport i wiara w samodoskonalenieTVN24 Biznes i Świat
wideo 2/2

Osoby, które zarabiają powyżej 5 tysięcy złotych na rękę miesięcznie, nie tylko kupują więcej luksusowych marek, ale także częściej czytają prasę - informuje poniedziałkowa "Rzeczpospolita".

To, że osoby aspirujące, zamożne, bogate chętniej niż reszta społeczeństwa sięgają po droższe marki, uważane za luksusowe, jest dość oczywiste. Ciekawe jest jednak to, że jest też korelacja między zamożnością a częstotliwością czytania prasy. A to dlatego, że bogaci są dziś inni niż jeszcze 20 lat temu - czytamy w artykule.

Kto czyta gazety?

"To już nie jest prywaciarz czy badylarz, który szybko się dorobi dzięki sprytowi" - komentuje w raporcie prof. Dominika Maison.

I dodaje: "Osoby bogate w Polsce stają się coraz bardziej elitą: to, jak pokazuje zrealizowane badanie, przedsiębiorcy lub osoby zajmujące wysokie stanowiska menedżerskie. To ludzie solidnie wykształceni, którzy często osiągnęli pozycję dzięki wiedzy i kompetencjom. Zdecydowanie częściej niż więcej Polaków podróżują czy czytają prasę opiniotwórczą i kolorową".

Autor: tol / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock