Biznesmen na hulajnodze? Skarbówki to nie dziwi

Z kraju

TVN24 BiSFrancja wprowadza regulacje dotyczące elektrycznych hulajnóg

Przedsiębiorca może rozliczyć w podatkowych kosztach wydatki na nietypowe środki transportu, w tym na hulajnogi - informuje w czwartek "Rzeczpospolita".

Jak podaje dziennik, fiskus potwierdza, że w podatkowych kosztach firmy można rozliczyć elektryczne hulajnogi. To pierwsza interpretacja w tej sprawie.

"Wystąpił o nią agent ubezpieczeniowy. Ma już w firmie samochód, ale często musi spotykać się z klientami w centrum miasta, gdzie niełatwo dojechać i znaleźć miejsce do parkowania (dodatkowo trzeba za nie płacić). Dlatego kupił elektryczną hulajnogę, która jest praktyczniejszym środkiem transportu. Zapłacił za nią 2 tys. zł i chce rozliczyć podatek w podatkowych kosztach" - pisze gazeta.

Fiskus odpowiada

Wydatek na zakup hulajnogi, która będzie używana tylko w działalności gospodarczej, można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów - odpowiedział fiskus. Potwierdził, że nie trzeba jej amortyzować, czyli rozliczać przez kilka lat. Wydatek wrzucamy w koszty jednorazowo - informuje gazeta. Jakie jeszcze środki transportu można rozliczyć w podatkowych kosztach? Rower, nawet za 16 tys. zł i skuter (przy wartości powyżej 10 tys. zł możliwość wpisania w koszty jedynie odpisów amortyzacyjnych) - podaje czwartkowa "Rz", wskazując na istniejące w tych sprawach interpretacje podatkowe.

Autor: mp / Źródło: PAP