Z kraju

Rolnicy z nowym-starym szefem. "Problemy znamy, jest ich dużo"

Z kraju


Krzysztof Jurgiel objął w poniedziałek Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Obowiązki szefa resortu przekazał nowemu ministrowi poprzednik - Marek Sawicki.

Krzysztof Jurgiel przybył do resortu po pierwszym posiedzeniu nowej Rady Ministrów. Wcześniej poseł otrzymał z rąk prezydenta Andrzeja Dudy nominację na urząd ministra rolnictwa i rozwoju wsi.

Doświadczenie rządowe

Jurgielowi towarzyszyli: poseł PiS Jacek Bogucki - były wiceminister za rządów PiS-Samoobrona-LPR, Rafał Romanowski - także były wiceminister rolnictwa oraz Karol Krajewski - ekspert sejmowej komisji rolnictwa w poprzedniej kadencji Sejmu. Sawicki, przekazując urząd ministra Jurgielowi, zauważył, że sprawy rolnictwa są już nowemu szefowi resortu znane chociażby z racji pełnienia przez kilka lat funkcji przewodniczącego komisji rolnictwa. Przypomniał także, że Jurgiel był już szefem resortu w latach 2006-2007. - Życzę panu sukcesów, bo pana sukcesy będą sukcesami Polski i polskich rolników - powiedział Sawicki. - Dziękuję bardzo za powitanie, myślę, że problemy znamy, jest ich dużo. Liczą na dalszą współpracę w ich rozwiązywaniu. Doświadczenie 8-letnie pana ministra jest potrzebne dla naszego kraju i na to liczę - podkreślił Jurgiel.

"Życzę sukcesów"

Sawicki po rozmowie z Jurgielem powiedział dziennikarzom, iż przy przekazywaniu obowiązków było widać, że Jurgiel ma pełną świadomość obciążeń, jakie bierze na siebie jako nowy minister. Dodał, że rozmowa była przyjazna, gdyż obaj znają się od wielu lat. - Ja życzę mu powodzenia i sukcesów i zrealizowania tych zapowiedzi i obietnic dotyczących kwestii związanych z pomocą suszową czy sprawą zwiększenia dopłat bezpośrednich - powiedział Sawicki.

Minister Jurgiel nie wyszedł do dziennikarzy.

Nowy rząd zaprzysiężony. Zobacz, kto pokieruje polską gospodarką:

Nowy rząd zaprzysiężony. Zobacz, kto pokieruje polską gospodarkąTVN24 BiS

Autor: mb / Źródło: PAP

Raporty: