Rząd PiS szykuje nowe podatki. Od supermarketów i bankowy

Z kraju

PAPRząd PiS szykuje nowe podatki. Dd supermarketów i bankowy

Nowe podatki: bankowy i od supermarketów, zwiększenie o 1 mld zł poboru z dywidend oraz zwiększenie o 1-1,5 mld zł kwoty deficytu budżetowego - zapowiedziała w środowym expose w Sejmie premier Beata Szydło. To z tych źródeł ma zostać sfinansowany projekt 500 zł na dzieci - mówiła.

Szydło poinformowała, że priorytetowym zadaniem ministra finansów w jej rządzie będzie przygotowanie autopoprawki do projektu przyszłorocznej ustawy budżetowej. - Tak, aby zrealizować jeden z najważniejszych punktów programu, czyli politykę prorodzinną znaną jako "500 złotych na drugie i kolejne dziecko"; w mniej zamożnych rodzinach - przypomnę - od pierwszego (dziecka) - mówiła premier.

Aby to osiągnąć - poinformowała - wprowadzone zostaną podatki sektorowe - bankowy i od supermarketów. Zwiększony zostanie o 1 mld złotych pobór z dywidend oraz o 1-1,5 mld złotych kwota deficytu budżetowego. Rząd Szydło planuje też poprawić ściągalność podatku VAT.

- Wspominam o tym, aby wskazać, że jest pewne pole manewru pozwalające na zrealizowanie naszych zamierzeń już w ramach przyszłorocznego budżetu - podkreśliła premier.

Autor: gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP

Raporty: