Z kraju

Ruszyła sprzedaż "Wiedźmina 3". To najbardziej oczekiwany tytuł roku

Z kraju

Ewa Kopacz o "Wiedźminie"
tvn24Ewa Kopacz o "Wiedźminie"

Na ten dzień z niecierpliwością czekał każdy fan gier. "Wiedźmin 3: Dziki Gon" - najbardziej oczekiwany tytuł roku - ma dzisiaj swoją oficjalną premierę. Wersję pudełkowa gry polskiego studia CD Projekt można kupić w 109 krajach, a wersję cyfrową na całym świecie. Jeszcze przed premierą, liczba zamówień na grę sięgnęła 1,5 mln egzemplarzy. Jej twórców chwaliła w poniedziałek premier Ewa Kopacz - Jesteście świetnymi ambasadorami polskiej marki na całym świecie - powiedziała.

Chociaż oficjalna premiera gry obędzie się dzisiaj, to jej sprzedaż ruszyła już wczoraj o godz. 23.00. Grę można było kupić w sześciu wybranych miastach Polski. Fani "Wiedźmina" mogli porozmawiać z twórcami gry, zdobyć ich autografy oraz wyjątkowe przedmioty z wiedźmińskiego uniwersum.

"Wiedźmina" można kupić w wersjach na komputery PC oraz na konsole Xbox One i PlayStation 4. Liczba zamówień przedpremierowych na grę przekroczyła półtora miliona.

"Gra jest czymś więcej niż tylko zabawką"
"Gra jest czymś więcej niż tylko zabawką"TVN24 BiS

Najbardziej oczekiwana

Gra "Wiedźmin 3: Dziki Gon" zdobyła dotychczas ponad 200 nagród, gościła na ponad 90 okładkach magazynów z całego świata i jeszcze przed premierą stała się jedną z najbardziej wyczekiwanych gier role-playing (RPG) na świecie. Opowiada o Geralcie z Rivii, wiedźminie, pogromcy potworów, który przyjmuje największy kontrakt swojego życia - musi odnaleźć Dziecko Przepowiedni, żyjącą broń, zdolną zniszczyć świat.

W zachwytach nad gra rozpływają się zarówno polskie, jak i zagraniczne media. "To jedna z najwspanialszych gier w historii" i "najlepszy powód, dla którego możemy kupić konsolę" - możemy przeczytać w recenzjach. Na portalu Metacritic, który na podstawie ocen z recenzji zlicza średnią przedstawiającą odbiór danego tytułu przez krytyków, "Wiedźmin" na 100 możliwych punktów zdobył aż 92.

Gra pomaga też swojemu producentowi. Akcje CD Projekt rosną od dłuższego czasu jak na drożdżach:

Pochwały od Kopacz

Wczoraj warszawskie studio CD Projekt odwiedziła premier Ewa Kopacz. - Jesteście świetnymi ambasadorami polskiej marki na całym świecie - powiedziała szefowa rządu na spotkaniu z producentami gry.

Prezes CD Projekt: "Wiedźmin 3: Dziki gon" to szczyt ekstraligi
Prezes CD Projekt: "Wiedźmin 3: Dziki gon" to szczyt ekstraligiTVN24 BiS

Autor: tol / Źródło: tvn24bis.pl

Pozostałe wiadomości