Dni wolne w roku szkolnym. Sprawdź, kiedy odpoczniesz dłużej

Z kraju

Rok szkolny 2017/2018. Kiedy wypadają dni wolne?

Rok szkolny dopiero się zaczął, ale wielu uczniów i ich rodziców już wyczekuje dni wolnych od nauki. Sprawdziliśmy, kiedy wypadają przerwy od zajęć lekcyjnych.

Uczniów w roku szkolnym 2017/18 nie będzie czekało zbyt wiele wolnego. Zwykle pierwszą okazja do odpoczynku jest Dzień Nauczyciela. Jednak w tym roku święto wszystkich pedagogów wypada w sobotę.

Podobnie jest zresztą w przypadku 11 listopada oraz święta Trzech Króli (6 stycznia).

Kiedy wolne?

Wolne od zajęć uczniowie będą mieli dopiero 1 listopada. Jednak Wszystkich Świętych w tym roku wypada w środę, a więc nie będzie okazja do tzw. długiego weekendu. Na dłuższą przerwę w nauce uczniowie będą mogli liczyć dopiero w okresie Bożego Narodzenia. Odpoczynek potrwa wówczas od soboty 23 grudnia do wtorku 2 stycznia. Niedługo po okresie świąteczno-noworocznym rozpoczną się zimowe ferie.

Jakie terminy?

Pierwsi w okresie 15-28 stycznia na zimowy odpoczynek wyjadą uczniowie z województwa dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. W drugiej kolejności z przerwy w nauce w dniach 22 stycznia-4 lutego będą korzystały dzieci z województwa podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Trzeci termin (29-11 lutego) należy do młodzieży z województwa lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego oraz śląskiego. Na końcu od 12 do 25 lutego ferie będą mieli żacy z kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz wielkopolskiego.

Długi weekend?

Na kolejne dni wolne uczniowie mogą liczyć w okresie świąt wielkanocnych. W przyszłym roku wypadają one na przełomie marca i kwietnia. Przerwa nauce potrwa wówczas od 29 do 3 kwietnia. W 2018 roku młodzież nie będzie mogła liczyć na długi weekend majowy, bo 1 i 3 maja wypadają kolejno we wtorek i w czwartek. Lepszą okazja do dłuższej przerwy w nauce będzie Boże Ciało, które wypada w czwartek 31 maja. Jeśli rodzice zechcą swoim pociechom sprawić mały prezent w postaci wolnego długiego weekendu, to będą mieli ku temu doskonałą okazję, bo kolejny dzień po Bożym Ciele to Dzień Dziecka.

Autor: msz/gry / Źródło: TVN24BiS /