Z kraju

Apel do samorządów w sprawie 500 plus. "Będę bardzo wdzięczna"

Z kraju

Próg 500 plus do zmiany? Minister mówi o warunkachtvn24
wideo 2/4

O wypłatę rodzinom 500 plus, świadczeń rodzinnych oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia zaapelowała we wtorek szefowa ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska w liście do wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

"Zwracam się do państwa z apelem o dołożenie wszelkich starań, aby w Państwa miastach i gminach wypłata należnych rodzinom świadczeń wychowawczych (500 plus - red.), świadczeń rodzinnych oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego, nastąpiła jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia" - napisała Rafalska w piśmie do samorządów.

Środki zapewnione

Jak zapewniła, rząd zabezpieczył środki finansowe na wypłatę tych świadczeń. "Wypłata ich przed świętami pozwoli zapewnić polskim rodzinom wsparcie materialne, które przyczyni się do godnego i spokojnego spędzenia tego szczególnego okresu. Będę bardzo wdzięczna za zrozumienie tej ważnej sprawy" - zaapelowała Rafalska. Podziękowała również za dotychczasowe zaangażowanie w realizację wypłat świadczeń, pracę na rzecz polskich rodzin.

"Życzę państwu szczęśliwych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia" - napisała szefowa MRPiPS.

Autor: tol//dap / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock