Rosja świętuje rocznicę aneksji Krymu. Raport specjalny w TVN24 Biznes i Świat

Z kraju


W środę w TVN24 będziemy relacjonować rosyjskie obchody rocznicy aneksji Krymu. Kulminacją uroczystości będzie koncert w Moskwie, przed murem Kremla, w którym udział weźmie prawdopodobnie prezydent Rosji Władimir Putin. Na raport specjalny związany z tym wydarzeniem zapraszamy od godz. 8.00.

W ramach obchodów rocznicy podpisania traktatu o przyjęciu Krymu i Sewastopola do Federacji Rosyjskiej, w stolicach republik, krajów i obwodów tworzących FR podniesione zostaną flagi dwóch nowych regionów oderwanych od Ukrainy, a w miastach będą się odbywać uroczyste koncerty połączone z wiecami.

Tymczasem organizacja obrony praw człowieka Amnesty International ma opublikować raport na temat wolności słowa, zgromadzeń i organizowania się na Krymie po zaanektowaniu półwyspu przez Rosję.

Co jeszcze?

Na naszej antenie zastanowimy się także, czy Rosja będzie chciała zmieniać granice w Europie siłą. Zdaniem dowódcy sił NATO w Europie, generała Adriana Bradshawa może stworzyć to zagrożenie dla wszystkich państw sojuszu, szczególnie dla wschodniej flanki.

Naszych gości zapytamy, kto może wziąć udział w majowych obchodach w Moskwie z okazji zakończenia II wojny światowej. Swój udział w uroczystościach zapowiedzieli już prezydent Chin i przywódca Korei Północnej. A kto przyjedzie z Zachodu?

W Niemczech trwa kolejny, dwunasty w ciągu ostatniego rok strajk pilotów Lufthansa. Odwołano na razie ponad połowę z planowanych 1400 lotów.

W Izraelu ogłoszono wstępne wyniki wyborów do Knesetu. Zwyciężył Likud dotychczasowego premiera Banjamina Netanjahu, który dostanie 29 mandatów w izraelskim parlamencie. Czy uda mu się stworzyć koalicję?

Autor: ToL//bgr / Źródło: TVN24 Biznes i Świat