Prezes Rafako odwołany

Autor:
mp/ToL
Źródło:
PAP
Donald Tusk: Rafako trzeba ratować (wypowiedź z 20 stycznia 2023)
Donald Tusk: Rafako trzeba ratować (wypowiedź z 20 stycznia 2023)TVN24
wideo 2/4
TVN24Donald Tusk: Rafako trzeba ratować (wypowiedź z 20 stycznia 2023)

Rada nadzorcza Rafako zdecydowała o odwołaniu Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego z funkcji prezesa - poinformowała spółka w komunikacie. Przyczyną odwołania jest utrata zaufania.

Rada nadzorcza powierzyła wiceprezesowi Maciejowi Stańczukowi pełnienie obowiązków prezesa Rafako.

Strata w pierwszym kwartale

Niedawno Grupa Rafako informowała, że w pierwszym kwartale miała 237,8 mln zł straty netto. Zgodnie z szacunkami przychody ze sprzedaży grupy wyniosły 105,2 mln zł, a strata z działalności operacyjnej była na poziomie 228,8 mln zł.

Rafako podało, że największy ujemny wpływ na wyniki w pierwszym kwartale 2023 roku miało utworzenie rezerwy do kwoty 240 mln zł na zobowiązania wobec gwarantów porozumienia z Tauronem.

Rafako zastrzegło, że prezentowane wielkości mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie.

Rafako było wykonawcą wartego ponad 6 mld zł nowego bloku energetycznego Taurona o mocy 910 megawatów w Jaworznie. Spółki przez wiele miesięcy spierały się w związku z problemami w działaniu bloku.

Zwolnienia grupowe

W połowie maja zarząd Rafako podjął decyzję o przeprowadzeniu zwolnień grupowych. Powodem decyzji jest pogorszenie sytuacji ekonomicznej spółki, związanej z impasem tzw. procesu inwestorskiego z udziałem MS Galleon.

"Przywołana decyzja zarządu emitenta, jest motywowana pogorszeniem perspektywy ekonomicznej emitenta, a związanej z impasem tzw. procesu inwestorskiego emitenta z udziałem MS Galleon GmbH, (...) co skutkuje koniecznością dostosowania poziomu i kosztów zatrudnienia do obecnej sytuacji finansowej i rynkowej emitenta" - napisano wtedy w komunikacie.

Rafako to polska spółka, dostarczająca specjalistyczne rozwiązania dla sektora energetycznego, ciepłownictwa oraz branży ropy i gazu w Polsce i za granicą.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mp/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości