Wiceminister od budżetu państwa zrezygnowała. Po 30 latach w resorcie

Z kraju

Morawiecki: chcemy wyczyścić tę zgniliznę
wideo 2/6

Wiceminister finansów Hanna Majszczyk złożyła w czwartek rezygnację z pełnionej funkcji z powodów osobistych, rezygnacja została przyjęta przez premier Beatę Szydło - poinformowało w piątek Ministerstwo Finansów.

Majszczyk, jak przypomina MF w komunikacie, jest wieloletnim pracownikiem Ministerstwa Finansów, a od 2010 roku zajmowała stanowisko podsekretarza stanu w MF. Odpowiadała m.in. za przygotowanie budżetów państwa oraz współpracę z samorządami terytorialnymi.

Rezygnację złożyła po zamknięciu roku budżetowego 2016 i przyjęciu przez Radę Ministrów uchwały w sprawie sprawozdania z wykonania ubiegłorocznego budżetu - zwraca uwagę MF. "Dziękuję Pani Hannie Majszczyk za wieloletni nadzór nad konstruowaniem budżetów państwa, a szczególnie za budżet 2016 roku, którego realizacja okazała się sukcesem Ministerstwa Finansów i całego rządu" – cytuje komunikat wypowiedź Mateusza Morawieckiego, wicepremiera, ministra rozwoju i finansów. Majszczyk była jednym z ostatnich urzędujących wiceministrów, którzy pełnili swoje funkcje jeszcze w rządzie PO-PSL. W Ministerstwie Rozwoju nadal wiceministrem jest np. Mariusz Haładyj. Dotąd tradycją rządową było, że wiceministrowie finansów odpowiedzialni za budżet pozostawali dłużej na stanowisku, niż trwały rządy jednej ekipy politycznej. MF w piątek nie poinformowało, który z wiceministrów przejmie po Hannie Majszczyk nadzór nad pracami budżetowymi.

Autor: ps/gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Adrian Grycuk / Wikipedia ( CC BY-SA 3.0 PL )

Raporty: