Oszuści próbują wyłudzić pieniądze. Ministerstwo ostrzega

Z kraju

Morawiecki: rolnictwo może być lokomotywą wzrostu gospodarczegotvn24
wideo 2/2

Ministerstwo Rolnictwa informuje, że nie ma żadnego rejestru rolnictwa ekologicznego, a zgłoszenie podjęcia działalności w rolnictwie ekologicznym nie jest związane z żadnymi opłatami.

Ostrzeżenie ministerstwa jest spowodowane faktem, iż wśród rolników ekologicznych są rozpowszechniane informacje o rzekomym powstaniu Europejskiego Rejestru Ekologicznych Producentów Rolnych oraz o potrzebie uiszczenia opłaty w wysokości 280 zł za wpis do tego rejestru.

Tymczasem takiego rejestru nie ma.

"Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje, iż zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi rolnictwa ekologicznego taki rejestr na poziomie Unii Europejskiej nie został utworzony" - poinformowano w komunikacie.

Bez rejestru i opłat

Tym samym producenci ekologiczni nie mają obowiązku zgłaszania się do żadnego Europejskiego Rejestru Ekologicznych Producentów Rolnych. Zgłoszenie podjęcia działalności w rolnictwie ekologicznym nie jest również związane z żadnymi opłatami w tym zakresie. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przekazało już odpowiednie informacje w tej sprawie do organów ścigania.

Autor: mb//dap / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock