Z kraju

Przegląd prasy. Chcą zabić smog prądem. Stworzą specjalną taryfę za ogrzewanie

Z kraju

Kontakt 24Smog staje się coraz poważniejszym problemem

Ministerstwo Energii chce zachęcić Polaków do ogrzewania domów jednorodzinnych piecami zasilanymi energią elektryczną z rozbudowaną akumulacją ciepła - pisze "Puls Biznesu".

Resort policzył, że przy produkcji 1kWh w elektrowni (nawet węglowej) powstaje 10-krotnie mniej pyłów niż w domowym piecu węglowym, nawet najbardziej nowoczesnym.

Ogrzewanie domu

Jak pisze "Puls Biznesu", ministerstwo kieruje ofertę zwłaszcza do osób ogrzewających domy węglem i śmieciami, czyli do około 3 mln gospodarstw domowych. Zamierza stworzyć rozwiązania na tyle atrakcyjne cenowo, by nawet niezamożne osoby mogły sobie na nie pozwolić. Chodzi o nocną taryfę energetyczną przeznaczoną tylko dla celów grzewczych - dla wszystkich gospodarstw domowych ogrzewających się prądem.

Niższa cena

- Cena będzie dużo niższa niż w innych taryfach, chcemy wyeliminować wszystkie narzuty i opłaty nakładane na energię elektryczną - mówi Andrzej Piotrowski, wiceminister energii. Piotrowski dodaje, że Polska, obok Włoch i Niemiec, jest największym emitentem pyłu w Europie. Jego zdaniem redukcja emisji zanieczyszczeń znacząco poprawi stan zdrowia sporej rzeszy Polaków.

Raport UNICEF na temat ofiar smogu. Zobacz materiał wideo:

Smog zbiera żniwo. Przerażający raport UNICEF
Smog zbiera żniwo. Przerażający raport UNICEFTVN24 BiS

Autor: msz//ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Raporty:
Pozostałe wiadomości