Reportaże w TVN24 BiS

Z kraju


W tym tygodniu na antenie TVN24 BiS kolejne ciekawe reportaże.

Reportaże W TVN24 BIS

ŚRODA, 18.05

22:00 Afgańscy wędrowcy

W 2013 roku pięciu młodych Afgańczyków wyruszyło w drogę do Europy. Ich wymarzonym celem był Paryż. Rozpoczęli podróż pełną zaskoczeń: pierwszy raz zobaczyli ocean, dziewczyny w mini spódniczkach, bary, wieżowce. Wszystko co do tej pory widzieli jedynie w telewizji. Towarzysząc im przez dwa lata przeżyjemy z nimi ich sukcesy i porażki.

CZWARTEK, 19.05

22:00 Wojna Obamy

Wojnę w Afganistanie "odziedziczył" po prezydencie Bushu. A to niełatwy orzech do zgryzienia, zwłaszcza przy narastającej presji ze strony społeczeństwa. Reżyser Frontline Martin Smith stara się pokazać same serce administracji Obamy. W tle ataki terrorystyczne islamskich fundamentalistów z ISIS i krwawa wojna w Syrii.

PIĄTEK, 20.05

22:00 Dzieci Millenium

Ten wyjątkowy film dokumentalny zabiera nas w podróż pokazującą życie dzieci w każdym zakątku świata. Będziemy towarzyszyć przez chwilę maluchom wychowywanym na ulicy w rozdartym wojną Kongo, zajrzymy w ukryty świat zatrudnionych w fabrykach Kambodży. Zobaczymy też, jak żyją dzieci w najbiedniejszych częściach USA.

SOBOTA, 21.05

08:00 Podróże z pasją: Mauritius

09:00 Podróże z pasją: Tajlandia

Zachodnia Tajlandia, jest pełna urokliwych wysp niczym ze snu. Niestety, wiele z nich, jak Phuket, padło ofiarą masowej turystyki.

13:00 Największe osiągnięcia NASA (premiera)

17:00 Tajemnice życia najmłodszych

Jak poznają świat? Dlaczego od najmłodszych lat wrzucone do wody doskonale pływają? Ten film pokazuje historię rozwoju dziecka.

20:00 Ewa Ewart poleca: Chiny czy Rosja. Gra o przyszłość Syberii (premiera)

Pokojowa inwazja, która zaczęła spędzać sen z oczu rosyjskiej dyplomacji. Chińczycy po cichu zaczęli przechodzić na drugą stronę rzeki Amur. Czy Chiny mają szansę na ponowne przyłączenie Syberii?

21:00 ISIS. Nowe oblicze terroryzmu

Zamachowcy-samobójcy, przerażająca skala zniszczeń i ofiar. Korespondent Martin Smith pokazuje rzeczywistość Iraku po wyjściu wojsk amerykańskich w 2011 roku.

NIEDZIELA, 22.05

07:20 W sieci informacji

Ten dokument pokazuje niebezpieczeństwo jakie niosą ze sobą sieci informatyczne. Ujawnienie dokumentów NSA przez Edwarda Snowdena, pokazało z jaką łatwością może dojść do wycieku tajnych danych.

08:30 Tak się jeździ w Kairze

Film pokazuje niepisane zasady kierowców na ulicach Kairu. Zadebiutował 27 października 2013 roku w Abu Dhabi Film Festival i otrzymał nagrodę za najlepszy film ze świata arabskiego.

09:30 Podróże z pasją: Tajlandia i Kambodża

11:00 Capri - wyspa romantyków

Najbardziej znana wśród wysp Zatoki Neapolitańskiej. Niesamowity klimat, atmosfera i zapierające dech w piersiach krajobrazy są esencją Capri.

17:25 Robin Williams: wspomnienie

Przez dziesięciolecia aktor i komik Robin Williams zachwycał publiczność swoim ekscentrycznym stylem i rolami komediowymi. Ten film, to jeden z jego ostatnich pełnometrażowych telewizyjnych wywiadów.

20:00 Kim są Nocne Wilki Putina?

Największy klub motocyklowy w Rosji ma około 5000 członków, którzy są zorganizowani w 50 lokalnych oddziałów. Oddziały Wilków są postrzegane jako ultranacjonalistyczne, bardzo konserwatywne i całkowicie oddane wobec Kremla. Ten dokument przedstawia ekskluzywny wywiad z szefem Nocnych Wilków.

21:00 Rosyjski gaz

Film pokazuje uzależnienie Ukrainy i dużej części Europy od rosyjskich dostaw gazu. Pozwala też zrozumieć wpływ surowca na bieżącą politykę europejską.

22:00 Nagasaki: Podmuch śmierci

Poprzez symulację wybuchu i wywiady ze świadkami historii, film pokazuje niszczycielską siłę wybuchu drugiej bomby atomowej zrzuconej na Japonię.

23:15 Ewa Ewart poleca: Chiny czy Rosja. Gra o przyszłość Syberii

Autor: red. / Źródło: TVN24 BiS