Z kraju

Pociągiem przez dwa nowe mosty. Szybsza podróż w góry

Z kraju

[object Object]
Dart, czyli nasze polskie Pendolino. Zobacz niesamowity produkt PesyPKP Intercity
wideo 2/4

Szybciej i wygodniej - tak od grudnia tego roku ma wyglądać podróż do Wisły. Wszystko za sprawą przebudowy dwóch mostów kolejowych, która jak poinformowała spółka PKP Polskie Linie Kolejowe pochłonie ponad 6 milionów złotych.

Chodzi o dwa mosty na szlaku Wisła Obłaziec - Wisła Uzdrowisko (linia 191).

Jak poinformowała spółka, obiekty będą miały mocniejszą konstrukcję i przyczółki. Ponadto, dojdzie do wymiany torów, mostownic, wzmocnione zostaną również skarpy oraz fundamenty podpór. To jednak nie koniec. Pojawią się bowiem nowe balustrady i chodniki techniczne, a ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi mają zapewnić nowoczesny system odwodnienia i odpowiednie zabezpieczenie antykorozyjne.

Szybsza podróż

PKP wskazuje, że remont mostów usprawni ruch na trasie i zapewni wysoki poziom bezpieczeństwa. Po zakończonej inwestycji pociągi będą mogły po nich przejeżdżać z prędkością 60 kilometrów na godzinę, a nie jak do tej pory 10 kilometrów na godzinę.

Jak poinformowano, na czas modernizacji pasażerom na odcinku Wisła Obłaziec - Wisła Głębce została zapewniona zastępcza komunikacja autobusowa. Wszystkie prace mają zakończyć się w grudniu tego roku, a koszt inwestycji to 6,3 mln złotych.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przebudowują dwa mosty na szlaku Wisła Obłaziec - Wisła UzdrowiskoGoogle Maps

Autor: mb/ms / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: shuterstock

Pozostałe wiadomości