Amerykański producent broni składa wniosek o upadłość

Z kraju

Tysiące par butów przed Kapitolem. Przejmujący protest przeciw bronitvn24bis
wideo 2/3

Remington, jeden z najstarszych i najbardziej znanych amerykańskich producentów broni, złożył wniosek o ogłoszenie upadłości - podaje CNN Money.

Firma Remington Arms, której początki sięgają 1816 roku, była w coraz trudniejszej sytuacji za sprawą drastycznego spadku sprzedaży broni. W ubiegłym roku jej obroty skurczyły się o 30 procent i wyniosły 600 milionów dolarów. Na fatalną sytuację finansową producenta wpłynęło też rosnące zadłużenie. Ogłoszenie upadłości nie oznacza jednak, że firma zniknie. Dzięki przepisom zawartym w Rozdziale 11 Kodeksu upadłościowego Stanów Zjednoczonych Remington będzie mógł przeprowadzić restrukturyzację, która ma umożliwić firmie dalsze funkcjonowanie i utrzymanie się na rynku.

Plan naprawczy

Będzie to możliwe, bo spółka przedstawiła plan naprawczy, w ramach którego chce zmniejszyć zadłużenie o 700 milionów dolarów oraz uzyskać wsparcie finansowe dla swoich spółek zależnych. Wspomniane spółki mają być zasilone kapitałem w wysokości 145 milionów dolarów. Remington oświadczył również, że ogłoszenie upadłości nie wpłynie na produkcję broni, która ma być kontynuowana.

Autor: msz//dap / Źródło: CNN Money

Źródło zdjęcia głównego: Remington Arms Company