Z kraju

Technologie społecznie użyteczne. Festiwal Sektor 3.0

Z kraju

Nowe technologie społecznie użyteczne
tvn24Nowe technologie społecznie użyteczne

Nowoczesne technologie w służbie społecznej - to Festiwal Sektor 3.0, który ruszył dziś w Warszawie. Dzięki inicjatywie organizacje non profit wykorzystują najnowocześniejsze rozwiązania w działaniach społecznie użytecznych i w rezultacie działają sprawniej.

Festiwal Sektor 3.0 to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. W jego ramach w warszawskim Centrum Nauki Kopernik odbył się dziś cykl wykładów. Jednym z prelegentów był Jerzy Owsiak, twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Rozmawiamy z ludźmi, którzy przyjeżdżają ze świata mówić o nowych technologiach. To zaszczyt, że bierzemy w tym udział. To dobrze, że mówimy o nowoczesnym wolontariacie, bo w Polsce funkcjonuje on niecałe 30 lat. Cieszymy się, że mamy w tym ogromny udział - powiedział Owsiak. Z kolei Dawid Szarański, dyrektor programu"Sektor 3.0 mówił, że nowe technologie na pierwszy rzut oka kojarzą się z biznesem, który ma przynosić zyski. - My mówimy, że w trzecim sektorze obowiązują te same zasady. Jeżeli chcemy mieć większy efekt skali, docierać do większego grona darczyńców, to musimy korzystać z nowych technologii - mówił Szarański.

Autor: msz / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: sektor3.0

Pozostałe wiadomości