Loteria z astronomiczną kumulacją. W Polsce pierwszy raz do wygrania taka kwota

Z kraju

Rekordowe wygrane w loteriach
wideo 2/3

340 milionów złotych - tyle w najbliższy piątek będzie można wygrać w losowaniu loterii Eurojackpot. Polacy pierwszy raz będą mieli możliwość grać o takie pieniądze - informuje Totalizator Sportowy.

W najbliższy piątek 26 stycznia uczestnicy gier liczbowych będą mogli w loterii Eurojackpot zagrać o 340 milionów złotych. Wszystko przez to, że 19 stycznia żaden gracz nie trafił głównej wygranej, która wynosiła 270 milionów złotych.

Mowa o piątkowym losowaniu, w którym padły następujące liczby: 3, 9, 17, 45, 47 oraz 4, 9. O tym, jakie wygrane zostały odnotowane 19 stycznia w Polsce, można dowiedzieć się z tabeli zamieszczonej poniżej:

Wygrane w losowaniu Eurojackpot odnotowane 19 stycznia w Polsce Lotto

Europejska loteria

Eurojackpot to gra liczbowa o europejskim zasięgu, która została uruchomiona w marcu 2012 roku. We wrześniu na polski rynek wprowadził ją Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto, który jest spółką skarbu państwa z ograniczoną odpowiedzialnością, działającą od ponad 60 lat na rynku loteryjnym. Jak podkreśla Totalizator Sportowy, loteria pozwala na generowanie wygranych o wysokościach teoretycznie niemożliwych do osiągnięcia w grach oferowanych na pojedynczych rynkach. Opłata za zakład wynosi 12,50 zł. Grający typuje 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb. Można grać na własne liczby lub metodą na chybił trafił. Zakład zawierany jest na jedno najbliższe losowanie. Żeby zagrać, należy odwiedzić jedną z kolektur Lotto na terenie kraju. Wygrane równe i wyższe niż 10 mln euro wypłacane są w euro, ale na życzenie grającego mogą być wypłacone w polskiej walucie. Polski rekord wygranej w Eurojackpot padł 22 grudnia, było to 7 155 055,50 zł.

Autor: msz/ms / Źródło: tvn24bis.pl