Rekordowa kumulacja. Zwycięzca może zgarnąć 225 milionów złotych

Z kraju

Rekordowe wygrane w loteriach
wideo 2/3

"Nigdy wcześniej w Polsce nie grano o takie pieniądze. To absolutny rekord" - informuje Totalizator Sportowy. Chodzi o 225 milionów złotych, bo taką kwotę będzie można wygrać w przyszłotygodniowym losowaniu loterii Eurojackpot.

W najbliższy piątek 12 stycznia wszyscy miłośnicy gier liczbowych będą mogli w loterii Eurojackpot zagrać o 225 milionów złotych. Wszystko przez to, że wczoraj żaden gracz nie trafił głównej wygranej.

Bez wygranej

Mowa o piątkowym losowaniu, które było pierwszym w 2018 roku. Padły w nim następujące liczby: 2, 7, 38, 40, 45 oraz 7, 10. O tym, jakie wygrane zostały odnotowane 5 stycznia w Polsce, można dowiedzieć się z tabelo zamieszczonej poniżej.

Wygrane w losowaniu Eurojackpot odnotowane 5 stycznia w PolsceLotto

Europejska loteria

Eurojackpot to gra liczbowa o europejskim zasięgu, która została uruchomiona w marcu 2012 roku. We wrześniu na polski rynek wprowadził ją Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto, który jest spółką skarbu państwa z ograniczoną odpowiedzialnością, działającą od ponad 60 lat na rynku loteryjnym. Jak podkreśla Totalizator Sportowy, loteria pozwala na generowanie wygranych o wysokościach teoretycznie niemożliwych do osiągnięcia w grach oferowanych na pojedynczych rynkach.

Opłata za zakład wynosi 12,50 zł. Grający typuje 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb. Można grać na własne liczby lub metodą na chybił trafił. Zakład zawierany jest na jedno najbliższe losowanie. Żeby zagrać, należy odwiedzić jedną z około 17 tysięcy kolektur Lotto na terenie kraju. Wygrane równe i wyższe niż 10 mln euro wypłacane są w euro, ale na życzenie grającego mogą być wypłacone w polskiej walucie.

Autor: msz/ms / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: lotto.pl