TVN24 najbardziej opiniotwórczą stacją telewizyjną we wrześniu

Z kraju

Krzysztof Dubiel / TVNTVN24 we wrześniu był najbardziej opiniotwórczą stacją telewizyjną we wrześniu

TVN24 najbardziej opiniotwórczą stacją we wrześniu - wynika z badania Instytutu Monitorowania Mediów. Na podium znalazła się także telewizja TVN.

We wrześniu największą uwagę dziennikarzy w Polsce przykuł wywiad szefa MON - Antoniego Macierewicza, w którym zapowiedział m.in. odtajnienie nieznanych dotąd nagrań z katastrofy smoleńskiej.

Poza sprawą katastrofy smoleńskiej w mediach często poruszano tematy związane z aferą reprywatyzacyjną w Warszawie oraz rezygnacją Bartłomieja Misiewicza z funkcji rzecznika MON i członka Rady Nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Szeroko komentowano także protesty przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej.

TVN24 na czele

Wśród stacji telewizyjnych, pod względem cytowań zdecydowanie prowadzi TVN24, wyprzedzając konkurencję. Na TVN24 powoływano się 313 razy.

Najbardziej opiniotwórcze stacje telewizyjneInstytut Monitorowania Mediów

Najczęściej cytowanym medium została "Rzeczpospolita" wyprzedzając "Gazetę Wyborczą" oraz Radio ZET. Kolejne miejsca zajęły RMF FM oraz TVN24.

Najbardziej opiniotwórcze mediaInstytut Monitorowania Mediów

Na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych tytułów prasowych września znalazła się "Rzeczpospolita", która zawdzięcza swoją pozycję wywiadowi z szefem MON - Antonim Macierewiczem. Wyprzedziła "Gazetę Wyborczą" oraz "Dziennik Gazetę Prawną".

Wśród tygodników najwięcej cytowań zgromadził "Newsweek" w związku z artykułem w odniesieniu do zarzutów wobec Bartłomieja Misiewicza, który został oskarżony o proponowanie stanowisk samorządowcom z PO w zamian za przejście do PiS.

Najczęściej cytowanym przez inne media serwisem internetowym we wrześniu został portal wp.pl.

Autor: red. / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Krzysztof Dubiel / TVN