Z kraju

Wiceprezes ZUS podał się do dymisji. Została przyjęta

Z kraju

tvn24zus 01.png

Członek zarządu ZUS Radosław Stępień odpowiedzialny za sprawy informatyczne podał się do dymisji z dniem 1 maja. Prezes ZUS przyjęła ją, a Rada Nadzorcza na czwartkowym posiedzeniu zatwierdziła tę decyzję - dowiedziała się PAP w ZUS.

Stępień potwierdził w czwartek w rozmowie z PAP, że złożył dymisję, która została przyjęta. - Pozostaję w Zakładzie do końca kwietnia, będę przekazywał bieżące sprawy - powiedział. Członek zarządu odpowiadający za pion operacji i eksploatacji systemów nadzoruje osiem departamentów w Zakładzie, m.in. obsługi klientów, aplikacji autorskich, rozwoju usług IT, eksploatacji aplikacji i infrastruktury informatycznej.

Na wniosek Stępnia

Informacje PAP o zmianach w zarządzie potwierdził rzecznik prasowy ZUS Wojciech Andrusiewicz. - W czwartek 14 kwietnia Rada Nadzorcza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odwołała ze stanowiska członka Zarządu ZUS nadzorującego pion operacji i eksploatacji systemów, Radosława Stępnia - poinformował PAP rzecznik. - Decyzja Rady Nadzorczej to wynik wniosku o odwołanie ze stanowiska, złożonego przez samego Radosława Stępnia - poinformował Andrusiewicz. Dodał, że swoje obowiązki wiceprezes będzie pełnił jeszcze do końca kwietnia. Z nieoficjalnych informacji PAP ze źródeł zbliżonych do Zakładu wynika, że do końca miesiąca powinien być znany następca członka zarządu ds. operacji i eksploatacji systemów. Nowy wiceprezes ds. informatycznych mógłby zostać przedstawiony Radzie Nadzorczej ZUS na posiedzeniu 26 kwietnia. Stępień został wiceprezesem ZUS 16 lutego 2015 r. Wcześniej pracował m.in. w Urzędzie Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi oraz ministerstwie finansów i ministerstwie sprawiedliwości, w Banku Gospodarstwa Krajowego i Głównym Urzędzie Statystycznym oraz PKO BP.

Autor: tol / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24